Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

LKS-u Bestwina runda jesienna w pigułce

18. 12. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 684
LKS Bestwina: Jesieni różne odcienie
Poprzedni sezon piłkarze z Bestwiny zakończyli tuż za plecami mistrza. W kontekście obecnego oczekiwania były zatem spore.
Punktów tyle samo, ale...
Patrząc tylko przez pryzmat wywalczonych jesienią punktów można by ekipie LKS-u Bestwina wystawić bardzo pozytywną cenzurkę. – Zrobiliśmy tyle samo punktów, co o tej samej porze w poprzednim roku. Nie można jednak pominąć faktu, że teraz meczów w lidze było o dwa więcej. Małe rozczarowanie jest, ale z drugiej strony były też mecze „na styku”, które zdołaliśmy przepchnąć na swoją korzyść – klaruje trener Sławomir Szymala.
Bez „żądła” ....
Bestwinianie jesienią strzelili 28 goli. Na tle innych ligowców nie jest to łup szczególnie imponujący. – Problem, z którym się borykamy to brak typowej „9”. Zespoły, które są przed nami w tabeli mają „żądła” w swoich składach. W Pasjonacie jest Ogiegło, w Błyskawicy Koczur, w Beskidzie Jaworzyn, a w BKS-ie duet Pilch-Bąk. W wielu meczach mieliśmy przewagę i liczne sytuacje bramkowe, które nie zostały wykorzystane, stąd moim zdaniem o około 7 punktów nasz dorobek jest szczuplejszy – przyznaje nasz rozmówca, który zaznacza jednocześnie, że poprawa w grze LKS-u nastąpiła po wyleczeniu kontuzji przez Patryka Wentlanda i dołączeniu do drużyny Tomasza Kozioła.
Puchar wartością dodaną ...

Piłkarze z Bestwiny jesienią fetowali ważne zwycięstwa pucharowe, osiągając pułap finału na szczeblu bielskiego podokręgu. – Fajnie znów być w finale po latach, choć przyznam, że trochę odczuwaliśmy w lidze skutki tak sporej dawki spotkań – mówi Szymala, wskazując na inne pozytywy w odniesieniu do swojego zespołu. – Staramy się grać fajnie dla oka i nieźle nam to wychodzi. Nie było też meczu, w którym dostrzegłbym brak zaangażowania. Walczyliśmy na tyle, na ile potrafiliśmy – kontynuuje trener bestwińskich futbolistów.
Jesień LKS-u Bestwina w pigułce:
Punkty: 33
Stosunek bramkowy: 28-19
Bilans łączny: 10 zwycięstw – 3 remisy – 4 porażki
Bilans domowy: 4 – 2 – 2 (bramki 12-7)
Bilans wyjazdowy: 6 – 1 – 2 (bramki 16-12)
Najwyższe zwycięstwo: 4-0 z Orłem Łękawica (dom)
Najwyższa porażka: 0-3 z Beskidem Skoczów (wyjazd), z Pasjonatem Dankowice (wyjazd)
Najlepszy strzelec: Szymon Skęczek, Dawid Gleindek – 6 goli

Źródło: www.sportowebeskidy.pl

Do góry