Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Podsumowanie rundy jesiennej seniorów KS Bestwinka

18. 12. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 628
Na łamach www.sportowebeskidy ukazało się podsumowanie rundy jesiennej występujących w Bielskiej Lidze Okręgowej seniorów KS Bestwinka:
"KS Bestwinka: Beniaminek pozytywnie zaskoczył...
Zespół z Bestwinki przed startem sezonu był typowany częściej jako outsider Bielskiej Ligi Okręgowej. Zawodnicy beniaminka sprawili jednak na przestrzeni ostatnich miesięcy swoim kibicom miłą niespodziankę.
Wiara w siebie popłaca
KS Bestwinka zakończyła jesień na 12 miejscu z dorobkiem 22 punktów. Zapewne niewielu wierzyło, iż beniaminkowi uda się "wykręcić" tak dobry rezultat, tym bardziej, iż nie doszło w lecie do znaczących ruchów kadrowych – w Bestwince postawiono na swoich i to zdało egzamin. – Byliśmy drużyną niedocenianą, raczej upatrywano w nas zespołu, który będzie się bronić przed spadkiem. Osiągnęliśmy jednak w ostatnich miesiącach wiele dobrego. Nie ściągaliśmy w lecie armii zaciężnej, były pewne obawy z tym związane, ale stworzyliśmy kolektyw, który świetnie funkcjonuje. Być może ten czynnik stanowił dodatkową motywację dla zawodników – ocenia były już trener KS Bestwinka Tomasz Zużałek.
Jako jedyni...

Beniaminek z pewnością do udanych zaliczy start rundy (remis z Koszarawą) oraz zakończenie (wygrana z Czarnymi). To co jednak najbardziej warte odnotowania to fakt, że zespół z Bestwinki był jedyną drużyną, który powstrzymał Sołę Rajczę na ich boisku. – Ciężko byłoby wskazać jeden najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Cieszą nas remisy z LKS-em Bestwina oraz Koszarawą, czyli drużynami z czołówki. Bardzo dobre zawody rozegraliśmy z Czarnymi za zakończenie rundy. Spotkanie, które nas jednak w pewien sposób zbudowało to wygrana z Sołą. Podeszliśmy do niego po bolesnej porażce z Błyskawicą i pokazaliśmy charakter – mówi Zużałek.
Nowe rozdanie...
Po zakończeniu rundy z funkcji szkoleniowca zrezygnował nasz rozmówca, a jego miejsce zajął dobrze znany w naszym regionie Tomasz Duleba. – Nowemu trenerowi trzeba dać trochę czasu, aby mógł wprowadzić swoją koncepcję. Myślę, że nadchodząca runda będzie przeznaczona na budowanie własnego stylu gry, z myślą już o przyszłym sezonie. W każdym razie mogę śmiało powiedzieć, że zespół zostawiłem poukładany i życzę trenerowi Dulebie wszystkiego dobrego – stwierdza Zużałek.
Jesień KS Bestwinka w pigułce:
Punkty: 22
Stosunek bramkowy: 17-28
Bilans łączny: 6 zwycięstw – 4 remisy – 6 porażek
Bilans domowy: 2 – 4 – 3 (bramki 8-13)
Bilans wyjazdowy: 4 – 0 – 3 (bramki 9-15)
Najwyższe zwycięstwo: 2-0 z Tempem Puńców (dom), z Cukrownikiem Chybie (dom), 3-1 z Sołą Rajcza (wyjazd)
Najwyższa porażka: 0-7 z Błyskawicą Drogomyśl (dom)
Najlepszy strzelec: Bartosz Adamowicz – 4 gole'

Do góry