Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Podsumowanie sezonu 2017/2018 oraz rundy jesiennej sezonu 2018/2019 w KS Bestwinka

18. 12. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1193
Zakończenie sezonu piłkarskiego 2017/2018 w bielskiej A klasie było dosyć specyficzne, nie było tak do końca wiadomo, kto ostatecznie został mistrzem i uzyskał awans do Bielskiej Ligi Okręgowej, mówiono coś o dodatkowych meczach, o barażach, a wszystko rozstrzygnęło się praktycznie tuż przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek sezonu 2018/2019, więc w KS Bestwinka, mimo osiągnięcia historycznego awansu do BLO, nie było wówczas klimatu do jego świętowania.
W sobotę, 8 grudnia 2018 roku, zarząd KS Bestwinka zaprosił do „Pubu KSB” zawodników oraz trenera wraz z osobami towarzyszącymi, aby dokonać podsumowania sezonu 2017/2018 oraz rundy jesiennej sezonu 2018/2019.
Rolę gospodarza pełnił wiceprezes Artur Bieroński. W imieniu całego zarządu złożył podziękowania zawodnikom za ich zaangażowanie i godne reprezentowanie Klubu oraz gratulacje dla trenera i drużyny za wywalczenie awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Drużyna z kolei wręczyła trenerowi Tomaszowi Zużałkowi koszulkę z numerem 134. Liczba ta oznacza sumę punktów, jaką zdobyła pod ręką trenera Tomasza w czasie jego pracy w KSB. Swego czasu na oficjalnym profilu tak podsumowano pracę trenera Tomasza Zużałka: „Trener Tomek prowadził nasz zespół w 66 spotkaniach ligowych, aż 40 z nich kończyło się zwycięstwem, 14-krotnie padał remis a wyższość przeciwnika przypadało nam uznać zaledwie w dwunastu spotkaniach. Jest to więc wynik godny podziwu. To podczas kadencji trenera Zużałka ze stadionu w Bestwince stworzyliśmy istną twierdzę osiągając niesamowitą serię 25 miesięcy bez domowej porażki. I w końcu to trener Tomasz w ubiegłym sezonie zdobył wymarzone mistrzostwo, dzięki któremu występujemy obecnie w BLO. Po owym awansie zapewne niewielu wierzyło w powodzenie naszej drużyny w wyższej lidze. Zakończona wczoraj runda jesienna najlepiej udowodniła, że obawy były nieuzasadnione i nie mamy się czego wstydzić, bez żadnych zaciągów kadrowych, niejednokrotnie z 12 osobowym składem walczyliśmy w każdym meczu jak równy z równym. Z ciężkim sercem w imieniu wszystkich związanych z naszym Klubem Sportowym DZIĘKUJEMY za stworzenie drużyny kompletnej zarówno na murawie jak i w "szatni" oraz za wspólne przeżycie 30 pięknych miesięcy, które w kronikach naszego klubu zapiszą się złotymi zgłoskami. Dziękujemy i życzymy trenerowi kolejnych sukcesów zarówno sportowych jak i życiowych.”

Zawodnicy złożyli na koszulce swoje autografy, było także przybicie „5” z trenerem oraz uściski i życzenia kolejnych sukcesów.
Jak już wcześniej informowałem trener Tomasz Zużałek złożył rezygnację z pracy w KSB, ale zaważyły na tym sprawy zupełnie niezwiązane z Klubem. Pożegnanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, czego dowodem jest choćby ta koszulka z autografami zawodników, jak również pochlebne i życzliwe komentarze na facebookowym profilu Klubu.
Miałem i ja swoje „5 minut”. Od jakiegoś czasu pełnię rolę spikera na stadionie w Bestwince. Zawsze potrafiłem docenić osiągnięcia innych, czego dowody można znaleźć na tej stronie, więc nie wypadało docenić najskuteczniejszego zawodnika KS Bestwinka, Macieja Skęczka.
To, między innymi, dzięki jego 24 celnym trafieniom awans do BLO okazał się faktem. Był taki moment, że Maciej przewodził nawet w klasyfikacji najlepszych strzelców Bielskiej Ligi Okręgowej. Ostatecznie wyprzedził go Grzegorz Sztorc z MRKS II Czechowice-Dziedzice – 26 goli. Tak czy owak Maciej został najlepszym strzelcem KSB, więc na wyróżnienie zasłużył. Przyznam, że oryginalny pomysł to może nie jest, ale sama statuetka na pewno nim jest i jeśli tylko zarząd KSB uzna to za dobrą sprawę może być kontynuowany w następnych latach. A dlaczego sam pomysł nie jest oryginalny? Ponieważ inspiracją była wręczona Robertowi Lewandowskiemu, królowi strzelców Bayernu, armata. Ja wpadłem na pomysł (myślę, że oryginalny), że na naszym podwórku może to być proca. Stąd też na statuetce zamieszczona została następująca dedykacja: „Bielska Serie A to nie Bundesliga, Maciek to nie Robert, więc nie armata dla najlepszego snajpera, a proca (Schleuder – niem.) od spikera.
Dla Macieja Skęczka, najlepszego strzelca KS Bestwinka w sezonie 2017/2018, spiker Jerzy Zużałek.”

W trakcie spotkania podkreślano, że po historycznym awansie nie wróżono drużynie sukcesów na wyższym szczeblu rozgrywkowym z uwagi na brak wzmocnień (czytaj - zaciągu piłkarskich najemników). Rzeczywistość pokazała jednak, że najważniejszy jest kolektyw - drużyna, a ta w Bestwince została zachowana i są tego wymierne efekty. Nie bez znaczenia jest również wprowadzanie do drużyny młodzieżowców, że wspomnę Tymka Zosuła, Kubę Dudę, Piotrka Wydmańskiego, Amadeusza Golika, Daniela Korczyka, Szymona Tomalę, czy też pozyskanego zza rzeki Białej Sebastiana Bieńko, który zbiera mnóstwo pozytywnych ocen po każdym meczu. Brawo!!!
Do góry