Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Mikołaje są wśród nas - piłkarski weekend pod znakiem pomocy Stasiowi Wojewódce

18. 12. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 675

Weekend 8 – 9 grudnia 2018 roku upłynął w Kaniowie pod hasłem „Gramy dla Stasia Wojewódki”. W hali sportowej w charytatywnym turnieju, a w zasadzie turniejach, walczyli najmłodsi piłkarze, a w Domu Strażaka odbyło się przedstawienie pt. „Kordonki i koronki" wg scenariusza Lilianny Bardijewskiej – Bajki dla Dużych i małych.
W oba dni hala sportowa tętniła życiem od rana do późnych godzin popołudniowych. Aby oddać wszystko to, co tam się działo należałoby napisać dosyć długi artykuł, ale któż by go wówczas czytał? Skupię się więc przede wszystkim na wynikach sportowej rywalizacji, ale byłoby nietaktem nie wspomnieć o organizatorach i sponsorach. Zdjęcia z I dnia TUTAJ, z niedzieli TUTAJ
W sobotę, punktualnie o 9:00, wszystkich przybyłych do kaniowskiej hali sportowej przywitał Mikołaj, przepraszam, Mariusz Cupriak, ale na dobrą sprawę Mikołaj Mariusz Cupriak, kolejność imiona dowolna. Organizatorem był LKS „Przełom” Kaniów, a głównym sponsorem Urząd Gminy Bestwina, dlatego też nie zabrakło na otwarciu Turnieju wójta gminy Bestwina Artura Beniowskiego oraz kierownika Referatu Sportu i Promocji Łukasza Wojsława, a także prezesa LKS Kaniów Grzegorza Wieczorka. A skoro był to Turniej Mikołajkowy to rzecz jasna był również Mikołaj w towarzystwie pięknej Anielicy. Zadziwiające było, że jego wór bezustannie był pełen słodyczy, nie zabrakło ich dla nikogo. Nie zawiedli rodzice kaniowskich zawodniczek i zawodników i jak zawsze bufet obfitował w ciasta, serwowano herbatkę i kawę, a tą ostatnią przekazała kaniowska WeCoffee Palarnia Kawy. Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego udostępniła salę, stoły, krzesła i ławki, a Rada Rodziców nagłośnienie. Mikołaj Mariusz Cupriak serdecznie wszystkim dziękuje za pomoc i wsparcie organizacji tych turniejów, a kibicom za dar serca dla Stasia Wojewódki, zebrano bowiem na jego leczenie 1 600 zł.

Wójt Artur Beniowski oraz prezes Grzegorz Wieczorek życzyli zawodnikom sukcesów, sportowej i w duchu fair play rywalizacji, a kibicom wspaniałego widowiska.
W sobotę rywalizowali ze sobą piłkarze z rocznika 2012 i młodsi – Skrzaty oraz roczniki 2010 – 2011 – Żaczki, a w niedzielę Orliki z rocznika 2008 – 2009 i Młodziki (2006 – 2007).
Sobota:
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice – Klub Sportowy Bystra 4 : 4
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice – LKS Kaniów 0:1
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice – Football Academy Bielsko-Biała 4:1
Klub Sportowy Bystra – LKS Kaniów 1:4
Klub Sportowy Bystra – Football Academy Bielsko-Biała 2:3
LKS Kaniów - Football Academy Bielsko-Biała 3:0
Pierwsze miejsce z kompletem 9 punktów zajął LKS Kaniów, bramki 8:1, drugie miejsce zajął UMKS 3 Czechowice-Dziedzice – 4 punkty, trzecie Football Academy Bielsko-Biała – 3 punkty i czwarte Klub Sportowy Bystra – 1 punkt.
Najlepszym strzelcem został Igor Pękala z LKS Kaniów – 7 bramek, a najlepszym bramkarzem Szczepan Zwardoń z UMKS 3 Czechowice-Dziedzice.
Po zakończeniu rywalizacji najmłodszych na parkiet wybiegły drużyny Żaczków. Tutaj padły następujące rozstrzygnięcia:
LKS Kaniów – LKS Bestwina 5:0
LKS Kaniów – KS Bystra 1:2
LKS Kaniów - Football Academy Bielsko-Biała 2:2
LKS Bestwina – KS Bystra 0:8
LKS Bestwina - Football Academy Bielsko-Biała 1:7
KS Bystra - Football Academy Bielsko-Biała 1:0
Pierwsze miejsce zajął KS Bystra – 9 punktów, bramki 8:4, II - Football Academy Bielsko-Biała – 4 pkt, bramki 9:5, III – LKS Kaniów – 4 pkt., bramki 8:4, IV – LKS Bestwina.
Najlepszym strzelcem został Dawid Goryl (KS Bystra), bramkarzem Paweł Mroczka (Football Academy Bielsko-Biała).

W niedzielę od godziny 9:00 swoje boje toczyły Orliki z rocznika 2008 – 2009 a od godziny 13:00 Młodziki (2006 – 2007). Padły następujące wyniki:
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice – LKS Bestwina 0:0
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice – LKS Kaniów 1:4
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice - Football Academy Bielsko-Biała 1:9
LKS Bestwina – LKS Kaniów 0:2
LKS Bestwina - Football Academy Bielsko-Biała 0:1
LKS Kaniów - Football Academy Bielsko-Biała 2:2
Pierwsze miejsce przypadło Football Academy Bielsko-Biała – 7 punktów, bramki 12:3, drugie LKS Kaniów, również 7 pkt., bramki 6:3, trzecie LKS Bestwina – 1 pkt., czwarte - UMKS 3 Czechowice-Dziedzice.
Najlepszym strzelcem został Szymon Rączkowski z LKS Kaniów, a statuetkę i dyplom najlepszego bramkarza odebrał Kajetan Kopeć z LKS Bestwina.
Wśród drużyn, które rywalizowały w kategorii Młodzików najlepszą drużyną okazał się LKS „Sokół” Zabrzeg – 9 pkt., bramki 6:1, drugie przypadło LKS Bestwina – 6 pkt., bramki 7:1, trzecie z 3 punktami – LKS Kaniów, czwarte KS Bystra.
Statuetkę dla najlepszego strzelca odebrał Nikodem Skiba z LKS Bestwina, a dla najlepszego bramkarza Mateusz Glos z Sokoła Zabrzeg.
Obecny w trakcie każdej ceremonii dekoracji drużyn i zawodników wójt Artur Beniowski na zakończeniu i podsumowaniu turniejów podziękował kibicom za obecność i gorący doping, zawodnikom za sportową rywalizacją, zwycięzcom i wyróżnionym zawodnikom pogratulował wyników, organizatorom podziękował za ogromne zaangażowanie i ogrom pracy, jaką włożyli w organizację dwudniowej imprezy oraz wszystkim za wsparcie rodziców Stasia Wojewódki w jego leczeniu i rehabilitacji.

Podziękowania za poświęcony czas należą się także sędziom: Mariuszowi Zygmuntowi z Czechowic-Dziedzic i Rafałowi Hoszczykowi z Bielska-Białej oraz ratownikom medycznym z OSP Kaniów: Adrianowi Gawlasowi i Marcinowi Kłodzie. 

Do góry