Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zapowiedź piłkarskiego weekendu

18. 10. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1424
W ostatniej serii spotkań znowu 4 zawodników naszych drużyn znalazło się w „jedenastce kolejki” typowanej przez dziennikarzy www.sportowebeskidy.pl.
Uznanie ekspertów zyskali:
Prawy obrońca: Szymon Tomala (KS Bestwinka) – Gdy defensor zdobywa bramkę, to uwagę na to zwrócić należy. Tomala w niedzielę był jednym z liderów swojej drużyny.
Środkowy obrońca: Mariusz Duś (LKS Bestwina) – Niemal tradycyjnie już obrona, choć osłabiona personalnie, okazała się mocnym punktem bestwinian. Duś na wyróżnienie niewątpliwie zasłużył.
Środkowy obrońca: Rafał Nycz (KS Bestwinka) – Przyczynił się do powstrzymywania jakichkolwiek ofensywnych zakusów piłkarzy Cukrownika, dołożył ponadto gola jako kolejny z obrońców beniaminka.
Pomocnik: Mateusz Włoszek (LKS Bestwina) – Aktywny, przebojowy i skuteczny. Na koncie uniwersalnego pomocnika dobrze spisującego się przeciwko „dwójce” Rekordu pojawiła się asysta.
W niedzielę, 28 października, o godz. 14:00 dojdzie do derbowego spotkania. W Dankowicach w ramach 14 kolejki o mistrzostwo BLO Pasjonat zmierzy się z LKS Bestwina.
Pasjonat Dankowice zajmuje 3 miejsce (29 pkt.), LKS Bestwina jest 4 i ma 2 punkty mniej.
Daniel Bąk, szkoleniowiec Koszarawy Żywiec tak mówi o tym meczu: „Derby w Dankowicach i podział punktów według mnie, choć w takich spotkaniach wszystko jest możliwe. Potencjał Pasjonata i LKS-u Bestwina jest zbliżony. Obie ekipy grają dobrze, dążą do zdobywania bramek.”
KS Bestwinka (10 miejsce, 18 punktów) również w niedzielę o godz. 14:00 podejmować będzie u siebie KKS Spójnię Zebrzydowice (14 miejsce, 10 punktów). Daniel Bąk o tym meczu: „Jestem bardzo mile zaskoczony wynikami beniaminka z Bestwinki, który pokazuje klasę. Ktoś powiedział, że bielska A-klasa jest słaba, a na przykładzie tej drużyny mamy tego zaprzeczenie. U siebie piłkarze z Bestwinki potrafią szczególnie grać i mogą wygrać ponownie ze Spójnią.”
LKS Przełom Kaniów (5 miejsce, 17 pkt.) udaje się do Międzyrzecza (8 miejsce, 12 pkt.). Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 15:00.
Mieczysław Moczek, trener Beskidu Godziszka tak przepowiada wynik tego meczu:
- Przełom gra bardzo w kratkę, z kolei zespół z Międzyrzecza się odbudował i to on sięgnie po zwycięstwo.
Do góry