Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Dziewczęta piszą nowy rozdział w historii LKS Bestwina. Emilka Waliczek w reprezentacji Śląska

18. 09. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1026

Rozpocznę od Emilki. Zawodniczka młodzików LKS Bestwina oraz drużyny dziewcząt LKS Bestwina, Emilia Waliczek, została dostrzeżona i doceniona przez trenerów Kadry Śląskiego Związki Piłki Nożnej dziewczyn oraz Wydział Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej i powołana na konsultację selekcyjną dziewczyn rocznika 2003 i młodsze U 16. Brawo i gratulacje!!!

Po raz pierwszy w historii Klubu drużyna dziewczęcą LKS Bestwina rozegrała mecz o punkty w lidze juniorek młodszych a ich rywalkami były zawodniczki BTS Rekord Bielsko-Biała. Mecz odbył się w piątek, 7 września, i mimo iż dziewczęta przegrały w swoim debiucie 1:3 to schodziły z boiska z głowami podniesionymi do góry i przy gromkich oklaskach wiernych kibiców i sympatyków. Honorowe trafienie i jednocześnie pierwszego gola w historii rozgrywek ligowych zdobyła Karolina Wróbel.
Trener, Wojciech Lisewski, tak podsumowuje debiut dziewcząt: - dziewczyny zostawiły sporo zdrowia i serca na boisku, możemy być dumni z ich postawy i zaangażowania. Po meczu polało się sporo łez, ponieważ stworzyliśmy sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji i przy odrobinie szczęścia wynik mógł być inny.
Na uwagę zasługuje fakt, iż ze względu na niezrozumiałe przepisy w lidze mogą grać tylko dziewczyn z roczników 2003-2005 ( a tych w klubie jest tylko 12) plus warunkowo jedna z rocznika 2006 (ale tylko w wymiarze połowy meczu). Pozostałe dziewczyny z rocznika 2006 nie zostały dopuszczone do rozgrywek w kategorii U16.
Za kilka dni kolejny mecz, tym razem z Polonią Tychy, a mecz u siebie za niespełna dwa tygodnie.
Skład: Paulina Kraus - Kamila Jankowiak - Karina Jakubiec - Oliwia Kościuch ('41 Marta Stanclik) - Nikola Nycz - Wiktoria Lasek - Ola Jonkisz - Emilia Waliczek - Julia Olek ('60 Michalina Wojciech) - Dominika Kurek - Karolina Wróbel
Źródło: Facebook LKS Bestwina

Do góry