Wyjazdowe zwycięstwa piłkarzy

18. 09. 10
Odsłony: 3401
Tym razem z powodu pauzy KS Bestwinka kibicowaliśmy tylko LKS Bestwina i LKS Kaniów. Obie drużyny rozgrywały mecze wyjazdowe i to z bardzo dobrym skutkiem.
W Bielskiej Lidze Okręgowej LKS Bestwina pokonał w Jaworzu drużynę Czarnych 1:4.
Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, ponieważ już w 2 minucie arbiter podyktował rzut karny i Czarni wyszli na prowadzenie. Bestwinianie nie zamierzali jednak pogodzić się z takim stanem rzeczy i ruszyli do ataku, co zaowocowało doprowadzeniem w 26 minucie do wyrównania, a autorem gola był Bartłomiej Feruga. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po przerwie, mimo wielu strzeleckich sytuacji gospodarzy, bramki zdobywali podopieczni Sławomira Szymali. Na prowadzenie swoją drużynę wyprowadził Krystian Makowski, który wykorzystał podanie od Patryka Wentlanda. Makowski postanowił pójść za ciosem i w 63. minucie zdobył bramkę na 3:1. Kwadrans przed zakończeniem wynik meczu ustalił Szymon Skęczek, głową posyłając piłkę do siatki. Po tym meczu z 11 punktami LKS Bestwina zajmuje 5 miejsce.
Czarni Jaworze - LKS Bestwina 1:4
LKS Bestwina: Granatowski - Gołąb, Gacek, Duś, Wójtowicz (80' Święs), Wentland, Droździk, Feruga, Makowski (72' Kowaliczek), Kozioł (46' Skęczek), Gleindek (60' Włoszek).
Klasa A: w Buczkowicach spotkały się dwa zespoły sąsiadujące ze sobą w tabeli i mające po cztery punkty na koncie. W sobotę, 9 września, lepszą okazała się drużyna LKS Przełom Kaniów, która po trafieniach Kamila Góry w 35 minucie oraz Dominika Domki w końcówce spotkania wywiozła trzy punkty do Kaniowa.
Przełom, dzięki zwycięstwu, ma na swoim koncie siedem punktów i aktualnie zajmuje 6 pozycję po weryfikacji tabeli związanej z awansem Rekordu II Bielsko-Biała do Ligi Okręgowej.
GLKS Sokół Buczkowice – LKS Przełom Kaniów 0:2
LKS Kaniów: Bucki Krzysztof (46'Stec Seweryn), Czulak Wojciech, Głombek Sławomir, Dunat Szymon, Kubies Wojciech, Faruga Marek, Grygierzec Mateusz(75' Kal Mateusz), Jarosz Krzysztof, Góra Kamil (60' Ciućka Patryk), Domka Dominik, Damaz Adrian.