Klasa A - przegrana i protest LKS Kaniów

18. 08. 16
Odsłony: 3536
Dopiero we wtorkowe popołudnie odbyło się ostatnie spotkanie w ramach pierwszej kolejki o mistrzostwo bielskiej klasy A. Po wspólnych uzgodnieniach zarządów obu klubów "dwójka" MRKS-u w derbowej potyczce podejmowała zespół z Kaniowa właśnie 14 sierpnia, a nie w weekend, na który wyznaczona była premierowa kolejka.
Czechowiczanie, wsparci kilkoma piłkarzami z "jedynki", nie dali szans Przełomowi wygrywając aż 6:2. – Dobrze weszliśmy w sezon. Mecz dobrze się nam ułożył, bo dość szybko objęliśmy trzybramkowe prowadzenie. Mogłem jednak skorzystać z zawodników z pierwszej drużyny, którzy wykazali się odpowiednim podejściem i stanowili wartość dodatnią w tym spotkaniu – stwierdza trener rezerw MRKS-u Marcin Sztorc. (źródło: www.sportowebeskidy.pl). Filmowy skrót można zobaczyć TUTAJ dzięki portalowi BeskidzkaPilka.pl
Gospodarze od początku spotkania posiadali dużą przewagę nad rywalem, potwierdzając to zdobywanymi kolejno bramkami. Już w trzeciej minucie zespół Marcina Sztorca objął prowadzenie po bramce Michała Przemyka, chwilę później wynik podwyższali Mateusz Wajdzik i Michał Adamus. Gdy w 40 minucie zespół gospodarzy zdobywał czwartą bramkę autorstwa Mateusza Wajdzika jasne się stało, że punkty pozostaną w Czechowicach.
W drugiej połowie spotkania gospodarze wciąż przeważali, co potwierdził pewnym uderzeniem Błażej Adamiec w 53 minucie gry. Kolejne minuty to próby podwyższenia wyniku, najlepszą okazję miał w 67 minucie Grzegorz Sztorc, jego uderzenie z rzutu karnego poszybowało jednak wysoko nad poprzeczką bramki Kaniowa. Chwilę później zespół Przełomu za sprawą Roberta Jurczygi i Szymona Kóski zdobył dwie bramki wykorzystując błędy w ustawieniu bramkarza MRKS II. W ostatnim kwadransie gry hattricka skompletował Mateusz Wajdzik pokonując Krzysztofa Buckiego w 77 minucie gry.
Dzięki wygranej, rezerwiści Czechowic po pierwszej kolejce spotkań prowadzą w ligowej tabeli.
Zarząd LKS Kaniów postanowił szukać sprawiedliwości przy „zielonym stoliku” i skierował do Beskidzkiego OZPN pismo z protestem i wnioskiem o walkower na swoją korzyść z uwagi na rzekome nieprzestrzeganie Regulaminu rozgrywek przez MRKS II w kwestii ilości zmian dokonanych przez ten zespół w I połowie meczu.
Tak więc na rozstrzygnięcie tego meczu przyjdzie poczekać do czasu ukazania się Komunikatu w tej sprawie.
LKS Kaniów: Stec Seweryn (46'Bucki Krzysztof), Nazim Patryk, Czulak Wojciech, Bąk Piotr, Kubies Wojciech, Janusz Marcin (67'Głombek Sławomir), Dunat Szymon (50'Kóska Michał), Kóska Szymon, Jarosz Krzysztof (72'Szyma Michał), Domka Dominik (71'Damaz Adrian), Jurczyga Robert