Bilans meczów: 18 zwycięstw – 5 remisów – 1 porażka
Stosunek bramkowy: 81:22
Najwyższe zwycięstwo: 0:14 z LKS-em Mazańcowice na wyjeździe
Najwyższa porażka: 4:2 w Międzyrzeczu
Najlepszy strzelec: Maciej Skęczek – 24 gole
Klasyfikacja fair-play sezonu 2017/2018 (ilość kartek za BOZPN) – miejsce 10 – 42 żółte kartki, 1 czerwona.
Na fanpage’u KS Bestwinka tak możemy przeczytać: „(…) po 69 latach osiągamy historyczny sukces jakim jest MISTRZOSTWO BIELSKIEJ KLASY A SEZONU 2017/2018 z dorobkiem 59 punktów, odnosząc osiemnaście zwycięstw, pięciokrotnie remisując, zaliczając jedną, jedyną porażkę. W nadchodzącym sezonie naszej drużynie kibicować będziemy więc na boiskach BIELSKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ, gdzie o punkty będzie bardzo ciężko, polityka Klubu nie ulegnie jednak zmianie i już dziś możemy obiecać, że bez walki się nie poddamy. Awans ten i jego wartość jest tym większa i nieoceniona, gdyż osiągnięty on został wyłącznie za pomocą pracy, walki i serca od lat związanych z naszym klubem zawodników, żaden z nich za swą grę nie ujrzał nawet złotówki, za wyczyn ten należy się im więc ogromny SZACUNEK” - koniec cytatu.
Inne ciekawostki:
W sezonie 2017/2018 wyróżnił się Maciej Kosmaty. Spośród wszystkich zawodników bielskiej A klasy spędził on na boisku największą liczbą minut - 2144 !!! Michał Więcek znalazł się na piątym miejscu – 1980 minut (drugi w KSB), a Rafał Dawidek na szóstym - 1956 minut (trzeci w KSB).
KS Bestwinka nie przegrał żadnego meczu w omawianym sezonie na własnym boisku. Ostatniej takiej porażki doznał 16 sierpnia 2016 roku. W „domu” zdobył 34 punkty, na wyjeździe 25.
Biorąc po uwagę sezony począwszy od 2000/2001 (czyli od reorganizacji rozgrywek związanych z nowym podziałem administracyjnym) KS Bestwinka w zbiorczej tabeli bielskiej A klasy zajmuje 5 miejsce zapisując na swoim koncie  573 punkty, na co złożyły się 163 zwycięstwa, 84 remisy oraz 183 porażki przy bilansie bramkowym wynoszącym 788-865.