Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

LKS Bestwina w pigułce

18. 07. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1367
W pierwszy weekend sierpnia rozpoczną się kolejne rozgrywki o mistrzostwo ligi okręgowej, a prawdopodobnie tydzień później również o mistrzostwo bielskiej A klasy w sezonie 2018/2019, więc najwyższy czas, aby przypomnieć wyniki osiągnięte w ostatnim sezonie. Na pierwszy ogień LKS Bestwina.
Dla LKS Bestwina był to najlepszy sezon w historii. Drużyna zdobyła wicemistrzostwo oraz rekordową liczbę punktów. Co było kluczem do wicemistrzostwa? Na to pytanie odpowiada Sławomir Szymala, najlepszy trener AP-Sport BLO zdaniem redakcji sportowebeskidy.pl: „Na pewno szeroka kadra, bo miałem do dyspozycji grupę około 20 zawodników. Nie było takiej sytuacji, jak jesienią kiedy nawet ja na kilka minut wchodziłem na boisko. Miałem większy wybór, a kartki i kontuzje, czy sprawy zawodowe nie stwarzały nam problemów. To duży plus i komfort. Poza tym wskazałbym na kolektyw. Było widać, że wszyscy chcieli zdobyć to wicemistrzostwo i przyczynić się do historycznego wyniku.
Cel na kolejny sezon to awans?
„Progres wyraźnie zrobiliśmy, ale co dalej jeszcze sami nie wiemy. Awans awansem, ale najważniejsze jest utrzymanie tej kadry, którą miałem do dyspozycji i dokooptować do tego ofensywnych piłkarzy. Będziemy walczyć w każdym meczu, a żeby zrobić awans trzeba być na to gotowym organizacyjnie i finansowo. Popatrzmy, jaki budżet i skład w IV lidze miała Kuźnia, która się nie utrzymała i może być mocniejsza niż była w najbliższych rozgrywkach. Zresztą „okręgówka” zapowiada się na znacznie silniejszą, niż w minionym sezonie.”
LKS Bestwina w pigułce:
Miejsce: 2
Punkty: 60
Bilans meczów: 18 zwycięstw – 6 remisów – 6 porażek
Bilans domowy: 8-4-3
Bilans wyjazdowy: 10-2-3
Stosunek bramkowy: 60:31
Najwyższe zwycięstwo: 5:1 z LKS-em Leśna u siebie, GLKS-em Wilkowice u siebie, Spójnią Zebrzydowice na wyjeździe
Najwyższa porażka: 0:4 z WSS Wisła u siebie
Najlepszy strzelec: Szymon Skęczek – 12 goli
Klasyfikacja fair-play sezonu 2017/2018 (ilość kartek za BOZPN) – miejsce 13 – 72 żółte kartki, 0 czerwonych.
Podczas Gali „Futbolowe Asy Beskidów” organizowanej przez www.sportowebeskidy.pl wyróżniony został środkowy obrońca LKS Bestwina Adrian Miroski poprzez wybranie do grona najlepszych na poszczególnych pozycjach w sezonie 2017/2018 według tego portalu.
Na pierwszych zajęciach treningowych w okresie letnich przygotowań bestwinianie spotkają się 9 lipca. Korzystać będą z własnych obiektów.
Personalnie na ten moment sporo jest zagadek, choć nie należy zakładać większych roszad w zespole. Prawdopodobne wydaje się rozstanie z LKS-em Adriana Nycza, pozostali piłkarze wyrazili wolę dalszego reprezentowania barw wicemistrza „okręgówki”.
Do góry