Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

A jednak KS Bestwinka mistrzem bielskiej A klasy?

18. 06. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2500
W ostatnim meczu bielskiej A klasy KS Bestwinka zremisował z Sokołem Hecznarowice 0:0, a BTS Rekord Bielsko-Biała II rozgromił LKS Mazańcowice 23:0 i w końcowej klasyfikacji na czele tabeli znalazł się właśnie BTS Rekord II.
Działacze KS Bestwinka już przed tym meczem kwestionowali wynik meczu KS Bestwinka - BTS Rekord Bielsko-Biała II (2:2) wskazując, że wystąpił w nim nieuprawniony zawodnik, Sylwester Caputa. Informowałem o tym podsumowując ostatnią kolejkę: "KS Bestwinka złożył odwołanie do podokręgu Bielsko-Biała powołując się na zapis w regulaminie mówiący o tym, iż: "Zawodnik traci prawo do gry w drużynach niższych klas po rozegraniu 2/3 spotkaniu w drużynie wyższej klasy bez względu na czas gry zawodnika w każdym z rozegranych spotkań (nie dotyczy juniorów)". Podokręg jednak odrzucił odwołanie obecnego wicelidera bielskiej A-klasy, a cała sprawa rozpatrywana teraz w będzie w Śl. ZPN." ... I dzisiaj Śląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję. Oto cytat z informacji zamieszczonej przez KS Bestwinka na jej fanpage'u na Facebooku: "Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Śląski Związek Piłki Nożnej nie miał wątpliwości i po rozpatrzeniu naszego wniosku na zwołanym w dniu dzisiejszym zebraniu, które w obecności przedstawicieli naszego klubu oraz przewodniczącego Wydziału Gier bielskiego podokręgu odbyło się w Katowicach unieważnił decyzję BOZPN zlecając zarazem wystosowanie odpowiedniego komunikatu w powyższej sprawie.Tak więc spotkanie pomiędzy KS Bestwinka, a BTS Rekord II Bielsko-Biała, które zakończyło się podziałem punktów zweryfikowane zostało, jako walkower na korzyść KSB, co było oczywiste (szkoda, że nie dla wszystkich). Poczekajmy więc na oficjalny komunikat naszego wspaniałego BOZPN-u którego treść tym razem może być tylko jedna."
Z oficjalnym ogłoszeniem, kto ostatecznie został mistrzem bielskiej Serie A poczekajmy do nowego Komunikatu BOZPN oraz informacji, czy ten werdykt zakwestionuje (???) BTS Rekord Bielsko-Biała II.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że BTS Rekord Bielsko-Biała II nie tylko w tym meczu wystawił nieuprawnionego zawodnika. Można sobie zadać pytanie, czy to faktycznie fair play, kiedy wystawia się zawodowców przeciwko amatorom, którzy trenują 2 - 3 razy w tygodniu po spędzeniu codziennie w pracy 8 - 12 godzin? Potwierdzeniem tego (zapewne retorycznego) pytania może być fakt, że ww. zawodnik wystąpił w rozgrywkach bielskiej A klasy tylko w meczu przeciwko KS Bestwinka.
Do góry