Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Działo się w naszej gminie, oj działo …

18. 05. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1349

No cóż, każdy z nas może występować tylko w jednej osobie (tak, tak, wiem, są takie przypadki, które zadają kłam temu stwierdzeniu ale ja nie jestem żadnym wyjątkiem), więc moja relacja dotyczyć będzie tylko niewielkiego wycinka z IV Pikniku Rodzinnego w Bestwince, a przecież działo się w gminie Bestwina dużo więcej, m in. w Bestwinie, gdzie odbywała się impreza środowiskowa „Z rodziną najlepiej” zorganizowana przez dyrekcję i Radę Rodziców tamtejszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.
Zdjęcia z części IV Pikniku Rodzinnego w Bestwince --->>> TUTAJ.
A w Bestwince działo się już dużo wcześniej niż w sobotę, bo przygotowanie takiej imprezy wymaga wielu zabiegów. W sobotę od godziny 11:00 można było dopingować najmłodszych piłkarzy oraz oddać krew w ambulansie. Na boisku walczyły ze sobą dwie drużyny KS Bestwinka, LKS Przełom Kaniów, Pasjonat Dankowice oraz BTS Rekord Bielsko – Biała.
Równolegle toczyła się również rywalizacja dzieci w szeregu zawodach zręcznościowych na boisku rezerwowym; było, m. in. przeciąganie liny, trafianie piłeczkami i woreczkami do celu, rzucanie obręczami, szukanie piłeczek z zawiązanymi oczami, wszelkiego rodzaju slalomy, a wszystko to pod czujnym okiem sędziów z notesami i stoperami.
Cały czas poszerzano gamę rozrywek dla dzieci, montowały się dmuchańce, zjeżdżalnie, boisko do piłki nożnej, euro bungee, dmuchane piłki w basenie, nie zabrakło loterii fantowej, malowania buziek i  wielu, wielu, wielu innych atrakcji.


Kiedy świeci słoneczko i jest świetna atmosfera to już jest 50 % sukcesu danej imprezy, a o pozostałe 50 % zawsze muszą zawalczyć organizatorzy. A Rada Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bestwince wywiązała się ze swej roli wzorowo!!! Bo też i cel IV Pikniku Rodzinnego był szlachetny, tj. zbieranie środków na pomoc mieszkance Bestwinki, Joannie Markiel.
Strażacy z Bestwiny zaprezentowali i tym samym nauczyli widzów zasad udzielania pomocy w różnych sytuacjach. Poprzez wciąganie obserwatorów do czynnego udziału w pokazie uczynili go bardziej wiarygodnym i na pewno dla większości z nich przekazane zasady postępowania utrwalą się na długo w pamięci.
Występ Orkiestry Dętej z Kaniowa to zawsze prawdziwa uczta dla melomanów, nie było inaczej i tym razem. Urszula Szkucik – Jagiełka potrafi ze swoją Orkiestrą czynić cuda, a jeśli do tego dodać znakomity popis wokalny Szymona Mikody, to ręce same składały się do oklasków….
I w tym momencie, tj. tuż przed 15:00 nastąpił konflikt … Nie, nie, nie, proszę nie podejrzewać żadnego zgrzytu w imprezie. Chodzi o to, że o 15:00 rozpoczął się mecz … najważniejszy mecz sezonu dla KS Bestwinka i jednocześnie wydarzenie, jakiego jeszcze w Bestwince, jak stwierdził Maciej Skęczek, najlepszy snajper KSB nie było. Tak, tak, spotkały się bowiem ze sobą drużyny, które pretendują do awansu do ligi okręgowej, zajmują dwa pierwsze miejsca w bielskiej A klasie, KS Bestwinka i BTS Rekord Bielsko – Biała II. A, że w tym wydarzeniu przyszło mi pełnić role spikera, nie było możliwości aby dokumentować aparatem inne wydarzenia, które działy się wokół boiska, a tych było w dalszym ciągu sporo. W czasie, gdy podopieczni trenera Tomasza Zużałka wylewali siódme poty i dawali z siebie wszystko, by passa 25 meczów bez porażki nie została przerwana  na małej scenie swoje występy miały dzieciaczki z przedszkola w Bestwince. Ich najwierniejszymi widzami były babcie i mamusie, natomiast ojcowie, braciszkowie, dziadkowie dopingowali KS Bestwinka. I w pierwszym i drugim przypadku z bardzo dobrym skutkiem. Dzieciaczki dostarczyły wszystkim wiele radości i wzruszeń, natomiast KS Bestwinka zakończył mecz ze wzmocnioną zawodnikami z III ligi drużyną BTS Rekord Bielsko – Biała II remisem 2:2, a gole zdobyli Bartosz Adamowicz i Rafał Dawidek. KS Bestwinka w dalszym ciągu pozostaje w grze o tytuł mistrzów bielskiej A klasy w sezonie 2017/2018, a serię meczów bez porażki, która trwa od 16 sierpnia 2016 roku przedłużyła o kolejny, tj. 26 mecz. Brawoooooo!!! I gratulacje!!! Tak z kronikarskiego obowiązku dodam, że liczba kibiców tego meczu została oszacowana na 500. To też o czymś świadczy :-).
Należy dodać, że w ambulansie Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa PCK cząstką siebie podzieliło się 13 krwiodawców. Chętnych było 15, ale pani doktor nie pozwoliła tym razem na dokonanie tej czynności dwóm osobom…
Więcej na temat przebiegu IV Pikniku Rodzinnego będzie można przeczytać zapewne później na stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, więc zainteresowanych tym wydarzeniem zachęcam do śledzenia internetowej strony szkoły w Bestwince, jak również fanpage’u na Facebooku.

Do góry