Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Nauczycielka z Kaniowa laureatką konkursu "Zielone Czeki'2018"

18. 05. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1600

Pani Magdalena Jasińska jest specjalistką w zdobywaniu grantów i nagród z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Nauczycielka geografii i edukacji regionalnej w Gimnazjum Publicznym nr 1 w Czechowicach -Dziedzicach oraz geografii w Szkole Podstawowej w Kaniowie po raz kolejny zdobyła nagrodę WFOŚiGW w Katowicach. Prowadzone przez nią działania zostały wcześniej nagrodzone przez WFOŚiGW tytułem Eko Aktywni 2014. W swojej pracy stara się pozyskiwać fundusze zewnętrzne oraz promuje szkoły, w których pracuje. Jest koordynatorem i realizatorką wielu projektów edukacyjnych. Pozyskała dofinansowania w ramach konkursów: „Szkoły dla Przyrody”, BZWBK – Bank Ambitnej Młodzieży, „Po Stronie Natury” oraz „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Współpracuje z Fundacją Nasza Ziemia, Nadleśnictwem Bielsko, Śląskim Ogrodem Botanicznym.
W tym roku została laureatką konkursu „Zielone Czeki’2018”.
„Zielone Czeki” – to nagrody przyznawane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach corocznie z okazji Dnia Ziemi. Święto to wymyślono, by ludzie na ziemi pochylili się nad losem planety, na której żyją, by nastąpił moment refleksji. WFOŚiGW nagradza osoby wyróżniające się w działalności proekologicznej na terenie województwa śląskiego. Osoby, zespoły, które mając ogromny zapał i energię patrzą w przyszłość z troską i niepokojem o stan środowiska naturalnego.
Nagroda została przyznana w kategorii: szkolna edukacja dzieci i młodzieży za podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży poprzez autorski program edukacji ekologicznej Arboretum Inspiruje, przekształcenie ogrodu przyszkolnego w arboretum i społeczne prowadzenie w nim zajęć dla innych szkół i przedszkoli. Wyróżnienie zostało przyznane głównie za działania w Czechowicach-Dziedzicach, ale również za zaangażowanie w szkole w Kaniowie, gdzie w ubiegłym roku Pani Magdalena zdobyła grant na budowę ogródka meteorologicznego z urządzeniami takimi, jak łata śniegowa, wiatromierz, deszczomierz itp.
Zdjęcia: www.wfosigw.katowice.pl

Do góry