Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Udany weekend: efekt nowej miotły, podwójny hat-trick Skęczka, 3 x 3 punkty

18. 05. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1763

Po nieudanym czwartku weekendowe występy przyniosły naszym drużynom komplety punktów. Zaczęło się od sobotnich wyjazdowych zwycięstw LKS Bestwina i LKS Przełom Kaniów a skończyło na rekordowym niedzielnym zwycięstwie KS Bestwinka w Mazańcowicach. Ale po kolei …
Liga okręgowa: zdecydowanym faworytem spotkania w Węgierskiej Górce patrząc na tabelę był LKS Bestwina. Drużyna Sławomira Szymali zdołała zapewnić sobie komplet oczek, już w pierwszej odsłonie, aplikując gospodarzom aż trzy bramki w zaledwie osiem minut. W 29 minucie do siatki LKS Metal WG – Skałka Żabnica trafił Damian Gacek, następnie w 35 Dawid Gleindek, a po dwóch kolejnych minutach Szymona Skęczek.
LKS Metal WG – Skałka Żabnica – LKS Bestwina 0:3
Klasa A: pod wodzą nowego – starego trenera, Wiesława Kucharskiego, LKS Przełom Kaniów walczył o punkty z mającym aspiracje do awansu, Pionierem Pisarzowice. I walczył niezmiernie udanie. Już w 6 minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Góra. W 12 minucie przed szansą zdobycia bramki z rzutu karnego stanęli gospodarze, ale Wojciech Jonkisz kapitalnie wyczuł intencję najlepszego strzelca Pioniera i w dalszym ciągu było 0:1, takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron w 57 minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny, tym razem dla Przełomu, a jego egzekutor, Szymon Dunat, był bezbłędny i zrobiło się 0:2. Kropkę nad „i” postawił Sebastian Niemczyk celnym trafieniem w 68 minucie.
LKS Pionier Pisarzowice – LKS Przełom Kaniów 0:3
W niedzielę w Mazańcowicach swój mecz rozgrywał KS Bestwinka. Nikt nie wątpił w zwycięstwo KSB, niewiadomą był tylko rozmiar zwycięstwa, a to po 90 minutach gry okazało się rekordowe. Strzelecką kanonadę rozpoczął w 8 minucie Przemysław Stasica. Pięć minut później celnie trafił Bartosz Prymula, a w 15 minucie swój rekordowy pod względem zdobytych bramek występ rozpoczął Maciej Skęczek (na zdjęciu w środku). W 24 minucie gospodarze sami trafili do swojej bramki, a uderzeniem z wolnego dającego prowadzenie do przerwy 0:5 popisał się w 38 minucie Szymon Tomala.
Maciej Skęczek rozpoczął listę strzelców w drugiej połowie (49 min.), a dwie minuty po nim bramkę zdobył Bartosz Adamowicz. W 59 minucie gospodarze ponownie pomogli uzyskać KSB rekordowe zwycięstwo strzelając sobie drugiego „samobója”. W 61 minucie, 64, 73 i 79 raz za razem do bramki „Mazanów” trafiał Maciej Skęczek kompletując podwójnego hat-tricka (w sumie 7 bramek), a wynik na 0:14 ustalił w ostatniej minucie meczu Maciej Kosmaty. Dla KS Bestwinka był to 23 mecz bez porażki. Maciej Skęczek został samodzielnym liderem wśród najlepszych strzelców bielskiej klasy A z 21 trafieniami.
LKS Mazańcowice – KS Bestwinka 0:14

Do góry