Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Oliwia Świgoń najlepsza w powiecie bielskim w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

18. 04. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1919

Młodzież zapobiega pożarom” – pod takim hasłem w sobotę 7 kwietnia w sali widowiskowej „Drzewiarza” w Jasienicy odbył się tegoroczny etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zmierzyło się w nim 27 najlepszych zawodników wyłonionych w eliminacjach gminnych w kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Gminę Bestwina reprezentowali: Oliwia Świgoń z Kaniowa i Damian Kopaczka z Janowic.
– Gratuluję wam waszej wiedzy i tego zapału. To cieszy, że z tak dobrym skutkiem interesujecie się wiedzą o zapobieganiu i likwidacji zagrożeń naszego codziennego życia, bo już wkrótce od tego zależeć będzie nasze wspólne bezpieczeństwo. Dobrze, że z takim zaangażowaniem przygotowujecie się do tej trudnej, ale jakże ważnej roli – mówił wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna, współgospodarz Turnieju, prezes Gminnego Zarządu OSP, a jednocześnie członek komisji konkursowej.
Uczestników z poszczególnych gmin powiatu najpierw czekał test wiedzy, następnie zawodnicy odpowiadali ustnie na pytania komisji konkursowej. Ostatecznie po etapie pisemnym oraz finale ustnym wyłoniono trzech najlepszych uczestników turnieju w każdej z grup wiekowych. W kategorii szkół podstawowych wygrała Oliwia Świgoń z Kaniowa i będzie reprezentować powiat bielski na szczeblu wojewódzkim konkursu. Opiekunem Oliwii jest Jarosław Bieroński z OSP Kaniów.
W składzie komisji sędziowskiej obok Janusza Pierzyny znaleźli się też Stanisław Nycz, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Bielsku-Białej, Roman Marekwica, komendant gminny OSP w Jasienicy, bryg. Tadeusz Szkucik z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej oraz Grzegorz Gawęda z Zarządu Powiatowego OSP.
Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej, Zarząd Gminny ZOSP RP w Jasienicy i OSP Jaworze.
Źródło:http://jasienica.pl

Do góry