Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Oliwia Świgoń i Damian Kopaczka najlepsi w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

18. 03. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1491

W sobotę, 10 marca, w OSP Bestwina odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – eliminacje gminne.
Wcześniej odbyły się eliminacje szkolne w poszczególnych sołectwach i z każdej szkoły mogło wziąć udział w eliminacjach gminnych po trzech najlepszych uczniów. Nie wszyscy dojechali w sobotę do Bestwiny, i tak w kategorii szkoły podstawowe wzięło udział 10 uczestników, gimnazja reprezentowało 11 uczniów. Zdjęcia TUTAJ
Najszybciej test rozwiązała Oliwia Świgoń z Kaniowa i zrobiła to bezbłędnie, więc z maksymalną liczbą punktów zajęła I miejsce w kategorii szkoły podstawowe. Wiktoria Nawalany z Kaniowa i Bartosz Michulec z Janowic mieli tą samą liczbę punktów i konieczna była dogrywka, w której Wiktoria okazała się o jeden punkt lepsza i zajęła drugie miejsce, trzecie przypadło Bartoszowi.
Wśród gimnazjalistów nie było niespodzianki. Weteran tych konkursów, Damian Kopaczka z MDP Janowice również bezbłędnie wypełnił test i zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Edycie Wąsik z Bestwinki, a trzecie Danielowi Zużałek z MDP OSP Kaniów.


Nad całością konkursu czuwali: prezes Zarządu Gminnego Związku OSP Herbert Szeliga,  wójt i  członek prezydium Zarządu Gminnego Artur Beniowski, wiceprezes Zarządu Gminnego Związku OSP Grzegorz Gawęda, sekretarz Zarządu Gminnego Zygmunt Łukoś, skarbnik Zarządu Gminnego Łukasz Pasierbek.
Najlepsi uczestnicy otrzymali bardzo ładne nagrody (tablety, głośniki, power banki), które ufundował Urząd Gminy w Bestwinie.
Zarówno prezes Herbert Szeliga, jak i wójt Artur Beniowski gratulowali wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy, jaką się wykazali w trakcie konkursu, pogratulowali najlepszym a zwycięzcom życzyli sukcesów na szczeblu powiatowym.

Do góry