Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Malowidła w Bestwinie nie przestają zaskakiwać konserwatorów

18. 03. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1302

Kolejne części późnorenesansowej polichromii udało się odsłonić konserwatorom w kościele Wniebowzięcia NMP w Bestwinie. Zdaniem naukowców, sfinalizowanie prac konserwatorskich przy bestwińskiej polichromii będzie istotnym wkładem nad badaniami rozwoju malarstwa w okresie staropolskim.

Bestwińska świątynia nie przestaje zaskakiwać krakowskich konserwatorów, którzy od zeszłego roku prowadzą prace, podjęte z inicjatywy miejscowego proboszcza ks. Cezarego Dulki. Dotąd owocem wysiłku zespołu pod kierunkiem Joanny Borek-Firlejczyk było odnalezienie piętrowego nagrobka kasztelana oświęcimskiego i wojewody krakowskiego Stanisława Myszkowskiego (1520-1570), a także jego żony Jadwigi z Tęczyńskich (ok.1520-1592), oraz odsłonięcie zabytkowej późnorenesansowej polichromii z przełomu XVI/XVII wieku.

Więcej tutaj: --->>> http://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/malowidla-w-bestwinie-nie-przestaja-zaskakiwac-konserwatorow/

Do góry