Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Nasi biegacze pobiegli w VII Biegu Walentynkowym

18. 02. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1741

28275620 1670414006331099 937513826 o5a8988b31b47e p5a8988fde9e2c pPonad 1200 zawodników i zawodniczek wyruszyło w niedzielę na trasę VII Biegu Walentynkowego w Dąbrowie Górniczej. Indywidualnie, w parach, w grupach, z dziećmi w wózkach, a nawet ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, czyli psiakami. Na trasie tego biegu stawili się również dobrze nam znani biegacze z naszej gminy: Barbara Janusz, Agnieszka Chwałek i Tomasz Janusz (Tomek z numerem 134 na zdjęciach).
Oprócz kondycji, uśmiechu i dobrej zabawy ważne było również atrakcyjne przebranie. A, że to już siódma edycja tej niezwykle popularnej w regionie zagłębiowskim i całym województwie śląskim imprezy, to też pomysły trzeba było mieć naprawdę nietuzinkowe. Na trasie można  było zobaczyć, m.in. truskawkę i ananasa, krówki, Cruellę de Mon z dalmatyńczykiem, wikingów, Batmana, wojskowych, Smerfy, czarownicę, diabły, wielu przedstawicieli sceny muzycznej a także Charliego Chaplina.
Trasa, tak jak od kilku lat, prowadziła przez centrum i alejkami Parku Hallera. Zawody, na dystansie 5,5 km, rozegrane zostały w konkurencji biegowej i nordic walking. Start i meta znajdowały się przed halą Centrum. W niej każdy uczestnik mógł znaleźć schronienie przed zimną aurą i posilić się. Organizatorem biegu było stowarzyszenie Pogoria Biega, przy wsparciu Urzędu Miejskiego oraz Centrum Sportu i Rekreacji.
Tomasz Janusz zajął drugie miejsce, Agnieszka Chwałek minęła metę, jako 32 uczestnik zawodów, ale wśród kobiet była czwarta. Pani Barbara Janusz zameldowała się na mecie na 80 miejscu open, a wśród kobiet na 15 miejscu. Brawo Tomek, brawo Agnieszka, brawo Pani Barbara. Należy zaznaczyć, że po raz kolejny znakomicie reprezentowali Kaniów i Bestwinę oraz gminę Bestwina!!!

Zdjęcia: Facebook

Do góry