Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

MDP OSP Janowice trzecia w powiecie

18. 02. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1946

W sobotę, 3 lutego, w hali sportowej w Kaniowie zaroiło się od strażackich barw. Miejsce to z inicjatywy wójta, Artura Beniowskiego, jednocześnie członka Zarządu Oddziału Powiatowego OSP oraz Grzegorza Gawędy - członka Prezydium i przewodniczącego Komisji ds. MDP stało się miejscem, gdzie odbył się Powiatowy Turniej w Mini Siatkówkę Młodzieżowych Drużyn OSP. Zdjęcia TUTAJ
Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza od 10 do 13 lat i druga od 14 do 18 lat.
W młodszej kategorii zgłosiły się dwie drużyny, na dodatek jedna złożona z dziewcząt a druga z chłopców, więc rozegrały między sobą tylko mecz towarzyski i obie drużyny odebrały puchary za zajęcie I miejsca. Drużynę chłopców zgłosiła OSP Kaniów, a drużynę dziewcząt Międzyrzecze Górne.
W kategorii od lat 14 do 18 wystąpiło 6 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych: OSP Janowice, OSP Kaniów, OSP Buczkowice, OSP Czaniec, OSP Międzyrzecze Górne i OSP Czechowice-Dziedzice.
Najlepsza okazała się MDP OSP Czaniec wygrywając 4 mecze po 2:0 i przegrywając jedynie z MDP OSP Janowice 1:2.
Również 4 mecze wygrała MDP OSP Buczkowice, ale tylko 3 z nich 2:0. Identyczny wynik zaliczyła MDP OSP Janowice, jednakże w bezpośrednim pojedynku uległa Buczkowicom 0:2 i to MDP OSP Buczkowice cieszyła się z II miejsca, a zawodnicy MDP OSP Janowice zajęli III miejsce. MDP OSP Kaniów, niestety, nie zaliczy tego występu do udanych, na pocieszenie pozostaje fakt, że urwali seta wicemistrzom z Buczkowic.
MDP OSP Janowice wystąpiła w składzie: Damian Kopaczka, Bartłomiej Mynarski, Mateusz Wójtowicz, Mateusz Lis, Oskar Nycz.
MDP OSP Kaniów: Dawid Adamaszek, Jakub Kamieński, Daniel Zużałek, Michał Hesek, Szymon Kowalik.
Młodsza drużyna OSP Kaniów: Klara Gęszka, Rafał Beniowski, Przemysław Gruszka, Rafał Janeczko, Nikodem Mika, Nikodem Kłoda, Wojciech Szafarczyk, Patryk Wójtowicz.
Turniej obserwowali oraz puchary wręczali: prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bielsku-Białej Stanisław Nycz oraz Artur Beniowski. Rolę sędziego, oprócz opiekunów MDP pełnił Łukasz Wojsław, kierownik Referatu Sportu i Promocji UG Bestwina, nad całością czuwali Grzegorz Gawęda oraz Jarosław Bieroński, opiekun MDP OSP Kaniów.
Stanisław Nycz oraz Artur Beniowski w swoich wystąpieniach podkreślali, że cieszą się, iż młodzi adepci uprawiają sport, że zamiast siedzieć przed komputerem to czynnie spędzają sobotnie przedpołudnie i wczesne popołudnie grając w siatkówkę, wszak strażak zawsze powinien być zwarty i gotowy, a do tego niezbędna jest dobra kondycja fizyczna, a tą można sobie wypracować biorąc udział w zajęciach sportowych. Złożyli podziękowania opiekunom drużyn za udział w zawodach oraz Łukaszowi Wojsławowi za sędziowanie i Grzegorzowi Gawędzie za organizację Turnieju. Artur Beniowski zgłosił gotowość organizacji każdego turnieju, w jaką tylko dyscyplinę będzie zapotrzebowanie wśród młodych strażaków.

Do góry