Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Twórcy i animatorzy kultury nagrodzeni

18. 02. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1677

kulturapowiat0093kulturapowiat0063kulturapowiat0143kulturapowiat0166Starosta Andrzej Płonka i przewodniczący rady Jan Borowski zaprosili szczególnie zasłużone osoby na noworoczne spotkanie z twórcami i animatorami kultury powiatu bielskiego.
Podczas uroczystej gali w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej z udziałem parlamentarzystów - Jacka Falfusa, Mirosława Suchonia i Jerzego Jachnika,  wicewojewody śląskiego Jana Chrząszcza, burmistrzów, wójtów i przedstawicieli gmin za ochronę materialnego dziedzictwa kulturowego, działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego powiatu bielskiego rozdano wiele nagród.
Najważniejszym w Polsce odznaczeniem w dziedzinie kultury przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżniony został, m.in. doskonale znany w gminie Bestwina twórca ludowy Czesław Kubik (gmina Czechowice-Dziedzice), który odebrał odznaczenie „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”.
Z kolei starosta bielski Andrzej Płonka oraz przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski uhonorowali mieszkańca Kaniowa, Michała Kobielę oraz wręczyli podziękowania za organizację imprez Dorocie Surowiak, przewodniczącej Towarzystwa Miłośników Ziemi bestwińskiej, za organizację Zjazdu Towarzystw Regionalnych.
Zdjęcia: www.beskidzka24.pl

Do góry