Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zaloguj do serwisu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bestwinie

Oficjalna strona Urzedu Gminy

Gmina Bestwina w liczbach

Monitoring powietrza

Mapa gminy Bestwina

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom,Młodzieży i Rodzinom ”Z SERCEM NA DŁONI” z siedzibą w Kaniowie

Skład zaprasza

EBART schody
http://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/5699-ksiadz-jozef-walusiak-trzyma-forme.html

Licznik Odwiedzin

13119940
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie dni
4852
11257
4852
189880
13119940

Magazyn Gminny
http://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/5699-ksiadz-jozef-walusiak-trzyma-forme.html
Portal czecho.pl
Portal beskidzka24.pl
http://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/5699-ksiadz-jozef-walusiak-trzyma-forme.html

Ksiądz Józef Walusiak trzyma formę ...

18. 01. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 248

56b5e374c9f81 p56b5e4689dd74 pW sobotę 20 stycznia na stoku Stożka w Wiśle Łabajowie zostały rozegrane XXI Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim. To zawody z bogatą tradycją. Skupiają kapłanów głównie z archidiecezji katowickiej, ale także diecezji bielsko-żywieckiej oraz gościnnie innych stron Polski.
- Celem tych zawodów jest pokazanie, że księża też uprawiają sport, że to nie tylko siedzenie w konfesjonale. Kościół musi też wychodzić do ludzi. I w ten sposób staramy się pokazać, że to możliwe, także na nartach. Chcemy pokazać otwartość Kościoła na ludzi i dzisiejsze czasy – tłumaczył ks. Szymon Kos z parafii św. Jadwigi w Chorzowie, współorganizator zawodów.
Na Stożku w tym roku można było zobaczyć stałego bywalca mistrzostw, a zarazem najstarszego ich uczestnika – 76 letniego ks. Władysława Nowobilskiego, ks. Józefa Walusiaka z parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach czy ks. Damiana Copka, duszpasterza akademickiego z parafii katedralnej w Katowicach.
Ksiądz Józef Walusiak nie zawiódł swoich wiernych kibiców, wiernych z Janowic oraz wiernych z parafii, w których do tej pory pracował i w kategorii wiekowej 46-55 lat zajął trzecie miejsce.
Mottem tegorocznej rywalizacji były słowa Jana Pawła II: „Kościół postrzega sport jako potężny element moralnego i społecznego wychowania”.

Zdjęcia: Dziennik Zachodni i Gość Niedzielny

Do góry