Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Mikołaj nie zawiódł małych piłkarzy

17. 12. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1964

IMG 4833IMG 4835IMG 4842IMG 5331IMG 5333IMG 5339Tydzień temu, w czasie III Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Kaniowie, św. Mikołaj obiecał, że odwiedzi jeszcze Kaniów 6 i 9 grudnia. Obietnicy dotrzymał. 6 grudnia odwiedził praktycznie większość mieszkańców Kaniowa, a w sobotę, 9 grudnia, pojawił się ponownie w hali sportowej, aby wręczać najmłodszym zawodnikom słodycze i upominki. A okazją ku temu był III Mikołajkowy Turniej Skrzatów (piłkarze urodzeni w 2010 roku i młodsi) oraz III Mikołajkowy Turniej Żaczków (zawodnicy urodzeni w 2008 i roku i młodsi).
Rolę gospodarza pełnił trener, Mariusz Cupriak, otwarcia Turniejów dokonywał prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek, w ceremonii otwarcia uczestniczył również wójt, Artur Beniowski. Zdjęcia z Turnieju Skrzatów --->TUTAJ, z Turnieju Żaczków --->>TUTAJ
W Turnieju Skrzatów uczestniczyły drużyny: UMKS 3 Czechowice-Dziedzice, LKS Bestwina, KS Bystra i gospodarze, LKS Kaniów.
Padły następujące wyniki:

LKS Kaniów – LKS Bestwina 6:7
LKS Kaniów – UMKS 3 Czechowice-Dziedzice 1:9
LKS Kaniów – KS Bystra 5:6
LKS Bestwina - UMKS 3 Czechowice-Dziedzice 0:9
LKS Bestwina – KS Bystra 2:4
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice – KS Bystra 5:3
Wszystkie dzieci otrzymały, jak to jest w zwyczaju, złote medale i słodycze. Był również poczęstunek przygotowany przez rodziców, były przepyszne domowe wypieki, soczki, a także Danonki przekazane przez firmę Danone z Bierunia, które dzieci mogły spożyć na miejscu korzystając z Głodkowych łyżeczek również z firmy Danone.
Prezes Klubu wraz z trenerem, Mariuszem Cupriakiem postanowili wykorzystać ostatni w tym roku Turniej do złożenia podziękowań i drobnych upominków najbardziej zaangażowanym w życie Klubu rodzicom najmłodszych zawodników, kierownikom każdej z drużyn oraz pani sprawującej opiekę medyczną nad zawodnikami.
O godz. 13 odbył się drugi ze wspomnianych Turniejów. W nim zagrały: LKS Bestwina, KS Bystra, LKS Kaniów oraz KS Rudzica.
Wyniki meczów przedstawiają się następująco:
LKS Kaniów – LKS Bestwina 6:0
LKS Kaniów – KS Rudzica 1:1
LKS Kaniów – KS Bystra 2:2
LKS Bestwina - KS Rudzica 1:6
LKS Bestwina – KS Bystra 1:7
KS Rudzica – KS Bystra 2:2
Trzy drużyny zdobyły po 5 punktów, ale korzystniejsza różnica bramek sprawiła, że pierwsze miejsce przypadło KS Bystra, drugie LKS Kaniów, trzecie KS Rudzica i czwarte LKS Bestwina. Najlepszym strzelcem z 7 golami został Jakub Kania z KS Bystra, a najlepszym bramkarzem wybrano Karola Lisa z KS Rudzica. Puchary i statuetki wraz z gratulacjami wręczał prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek.
Zarówno Mariusz Cupriak, jak i prezes LKS Kaniów dużo gorących słów wdzięczności skierowali do rodziców uczestników Turniejów za wypieki, za prowadzenie bufetu, za doping i całodzienną opiekę nad uczestnikami zawodów. Podziękowania popłynęły również do Klubów, które przybyły do Kaniowa oraz Mikołaja, który wędrował z workiem pełnym słodyczy i umilał ten sobotni dzień.

Do góry