Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

III Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

17. 12. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1778

W Kaniowie mają układ ze Świętym Mikołajem. Zamiast 6 grudnia pojawił się już tutaj w sobotę, 2 grudnia, a na dodatek oznajmił, że pojawi się nie tylko 6, ale także zawita jeszcze w sobotę, 9 grudnia. Szóstego grudnia jest zrozumiałą datą, ale te dwie pozostałe daty to już osobiste układy św. Mikołaja z działaczami LKS Kaniów. Aha, zapomniałem dodać, że te spotkania zamówione przez LKS Kaniów odbywają się w hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kaniowie. Zdjęcia w Turnieju Młodzików 2006/2007 TUTAJ, a Młodzików Starszych – 2004/2005 TUTAJ.
W sobotę, 2 grudnia, oprócz dzieci z Kaniowa, okazję do spotkania ze św. Mikołajem miały również dzieciaczki – piłkarze z Bestwiny, Czechowic-Dziedzic i Zabrzega. W tym, bowiem, dniu odbył się III Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej dla Młodzików Młodszych i Młodzików Starszych, czyli piłkarzy urodzonych w latach 2006/2007 oraz 2004/2005.
Uczestników Turniejów witał serdecznie prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek, a rolę gospodarza, pod niespodziewaną nieobecność trenera, Mariusza Cupriaka, pełnił Andrzej Janeczko. Nie zawiedli, jak zwykle, rodzice młodych zawodników LKS Kaniów serwując domowe ciasta oraz kawę i herbatę. Mecze sędziowali: Łukasz Wojsław i Szymon Święs.
Wyniki młodzików młodszych:

LKS Kaniów – Sokół Zabrzeg 0:1
LKS Bestwina – UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice 4:1
LKS Bestwina - LKS Kaniów 2:1
Sokół Zabrzeg - UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice 3:1
LKS Kaniów - UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice 4:2
Sokół Zabrzeg - LKS Bestwina 2:1
Pierwsze miejsce zajął LKS Sokół Zabrzeg z kompletem punktów, drugie LKS Bestwina – 6 punktów, trzecie LKS Kaniów (3 pkt.) i czwarte UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice.
Statuetkę dla najlepszego strzelca odebrał Nikodem Skiba z LKS Bestwina, a dla najlepszego bramkarza zawodnik Sokoła Zabrzeg, Szymona Wrzoł.
Wśród młodzików starszych prym wiedli zawodnicy Orlika 2012 z Czechowic-Dziedzic zdobywając 7 punktów. Puchar z rąk prezesa, Grzegorza Wieczorka, za zajęcie 2 miejsca odebrała drużyna LKS Bestwina, za 3 miejsce LKS Kaniów. Czwarta lokata przypadła Sokołowi z Zabrzega.
Najlepszym bramkarzem w tej kategorii wiekowej wybrano zawodnika UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice, Kacpra Srokę, a najlepszym snajperem został Krzysztof Nowak z LKS Bestwina.
Wyniki meczów:
LKS Kaniów – Sokół Zabrzeg 3:1
UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice - LKS Bestwina – 1:0
UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice – LKS Kaniów 2:2
Sokół Zabrzeg - LKS Bestwina 0:6
LKS Bestwina - LKS Kaniów 5:2
Sokół Zabrzeg - UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice – wygrana Orlika

Do góry