Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Kolejny sympatyczny turniej skrzatów w Kaniowie

17. 10. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1672

Podobnie, jak we wrześniu hala sportowa w Kaniowie tętniła dzisiaj, w sobotę, 28 października, gwarem dziecięcych głosów, dopingiem ich rodziców, rodzeństwa, dziadków, cioć i wujków, a wszystko to za sprawą kolejnego Turnieju Piłki Nożnej Skrzatów zorganizowanego przez LKS Przełom Kaniów, a zwłaszcza przez trenera, Mariusza Cupriaka, i grupę skupionych wokół niego rodziców.
Na parkiecie rywalizowały drużyny: Bambini Sport, Słowian Łodygowice, Football Academy Bielsko-Biała i gospodarze, LKS Przełom Kaniów. Zdjęcia TUTAJ
Drużyny składały się z maksymalnie 15 zawodników urodzonych w latach 2010 – 2012 i młodszych, gra toczyła się równolegle na dwóch połówkach hali i na każdej z nich występowały drużyny złożone z 3 zawodników w polu i bramkarza, liczył się łączny wynik obu składów drużyny. Czas gry wynosił 25 minut.
Bambini Sport wygrało z 8:0 z LKS Kaniów, 8:4 ze Słowianem Łodygowice i 7:3 z Football Academy.
Słowian Łodygowice pokonał LKS Kaniów 4:3 oraz 6:2 Football Academy, przegrał 4:8 z Bambini Sport.
Football Academy wygrał z LKS Kaniów 8:0, przegrał 2:6 ze Słowianem Łodygowice i 3:7 z Bambini Sport.
Tym razem gorzej powiodło się skrzatom LKS Kaniów, ponieważ zanotowali same porażki: 3:4 ze Słowianem Łodygowice, 0:8 z Bambini Sport i 0:8 z Football Academy.
Przybyłych na Turniej powitał Mariusz Cupriak, a otwarcia i zakończenia Turnieju dokonał prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek.
Prezes, Grzegorz Wieczorek, oraz trener, Mariusz Cupriak, oprócz gratulacji i podziękowań uczestnikom piłkarskich zmagań i ich opiekunom serdeczne podziękowania skierowali do rodziców kaniowskich dzieci, ponieważ za ich sprawą znów nie zabrakło przepysznych domowych wypieków, herbaty, kawy, soczków, niektórzy z rodziców wcielili się również w rolę sędziów. Kolejny raz, za sprawą Klubu Honorowych Dawców Krwi, dzieci mogły delektować się w czasie przerw wyrobami firmy Danone z Bierunia.
Wszystkie dzieci oprócz słodkiego poczęstunku otrzymały złote medale, ponieważ wszystkie były zwycięzcami tego Turnieju. Brawa dla Mariusza Cupriaka, brawa dla LKS Kaniów, brawa dla grupy zaangażowanych w organizację Turnieju rodziców. Te turnieje dla najmłodszych dzieciaków są zawsze sympatyczne, zawiązują się nowe znajomości, następuję integracja dzieci z różnych środowisk, jest świetna zabawa, a przede wszystkim dzieci uczą się dyscypliny, zażywają ruchu, rywalizują ze sobą z uśmiechem na ustach i chociaż nieraz pojawiły się z łzy po jakimś starciu lub uderzeniu piłką, to wystarczyło podanie ręki, przytulenie i wszystko wracało do normy… Więcej takich turniejów!

Do góry