Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Oby więcej takich sportowych weekendów

17. 10. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1453

Do pięknej, słonecznej pogody dostosowali się zawodnicy piłkarskich drużyn i sprawili mnóstwo radości swoim kibicom.
LKS Bestwina w sobotę gościł na własnym boisku sąsiada zza miedzy, LKS Pasjonat Dankowice. Po dwóch golach Artura Sawickiego i jednym trafieniu Adriana Nycza podopieczni Sławomira Szymali pokonali Pasjonata Dankowice 3:0 i awansowali na drugie miejsce w tabeli.
LKS Przełom Kaniów gościł u siebie KS Międzyrzecze. Dominik Domka nie zapomniał jak strzela się bramki i zapewnił swojej drużynie remis 1:1. Przełom zajmuje siódme miejsce w tabeli.
Na wielkie emocje liczyli kibice KS Bestwinka, ponieważ prowadzona przez Tomasza Zużałka drużyna podejmowała u siebie niepokonanego do tej pory współlidera rozgrywek bielskiej klasy A, LKS Pionier Pisarzowice. Na trybunach zasiadło przeszło 300 widzów i nie żałowało swej decyzji, aby niedzielne popołudnie spędzić na boisku, ponieważ zobaczyli piękne widowisko i 5 goli, a ich autorami byli wyłącznie zawodnicy KSB. Festiwal strzelecki rozpoczął w 5 minucie Maciej Skęczek. W 24 minucie na 2:0 podwyższył Maciej Kosmaty, a tuż przed kończącym pierwszą połowę gwizdkiem sędziego, Tomasza Sajbora, ponownie na listę strzelców wpisał się Maciej Skęczek. W drugiej połowie dał o sobie znać najlepszy strzelec KSB, Bartosz Adamowicz. Najpierw, w 49 minucie, zdobył bramkę z akcji, a w ostatniej minucie meczu został sfaulowany przez bramkarza gości i sam wymierzył sprawiedliwość wykorzystując rzut karny. KS Bestwinka samodzielnie objął fotel lidera i jest jedyną drużyną w rozgrywkach BOZPN bez porażki, jednocześnie, pokonując Pioniera, odniósł 13 zwycięstwo z rzędu. Brawo! Kapitalna seria!
KS Bestwinka – LKS Pionier Pisarzowice 5:0
Siatkarki Klubu Sportowego Gminy Bestwina gościły u siebie w niedzielę, 15 października, zawodniczki GS UKS Krzanowice i pokonały je 3:0 (25:15, 25:13, 25:20) awansując na 4 miejsce w rozgrywkach I Ligi Śląskiej Kobiet.

Zdjęcia: Facebook LKS Bestwina i KS Bestwinka

Do góry