Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Samorządowcy gminy Bestwina lepsi od reprezentacji Polski Pisarzy

17. 05. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1262

Drużyna samorządowców gminy Bestwina w meczu przeciwko reprezentacji Polski Pisarzy wystąpiła w składzie: Jacek Hańderek, Artur Beniowski, Grzegorz Gajda, Łukasz Wojsław, Wojciech Łysoń, Tomasz Niemczyk, Grzegorz Owczarz, Waldemar Fluder wzmocniona prezesem LKS Bestwina, Wojciechem Lisewskim, i Tomaszem Wójtowiczem. W reprezentacji Polski Pisarzy zagrali: Zbigniew Masternak (prozaik), Krzysztof Gryko (poeta), Marcin Pawlik (poeta), Wiesław Janicki (poeta), Bartłomiej Malec, Krzysztof Szeremeta (poeta, krytyk literacki), Maciej Dobrzański (poezja), Roman Dziadkiewicz (poeta i dramaturg).  Zdjęcia z meczu TUTAJ
Drużyny ustaliły, że swój mecz rozgrywać będą 2 x 30 minut w składach 7 – osobowych, a boisko zostanie zmniejszone w ten sposób, że linie końcowe rozmieszczone zostaną na tzw. „szesnastkach”.

Sędzią meczu był Krzysztof Koziarski, swoim głosem z głośników rozmieszczonych wokół boiska czarował kibiców dyrektor GOK, Grzegorz Boboń, opiekę medyczną sprawował Marcin Kraus, a nad całością czuwała Teresa Lewczak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie, ponieważ mecz zorganizowany został w ramach Tygodnia Bibliotek. Wszystkich uczestników meczu, tych na boisku i tych na trybunach, powitał wójt Artur Beniowski wraz z kierownikiem Referatu Promocji i Sportu, Łukaszem Wojsławem oraz Teresą Lewczak, która podkreśliła, że drużynie naszych samorządowców również nieobce są poezja, proza i dramat.
Obie drużyny na boisko wyprowadzili najmłodsi zawodnicy LKS Bestwina, drużyna Żaków, trenująca pod opieką Mateusza Kala, następnie obie drużyny zaprezentowały się kibicom i z uwagi na to, że występowała reprezentacja Polski odegrano hymn Polski.
Jako pierwsi do bramki trafili pisarze, a ściśle mówiąc Tomasza Niemczyka pokonał kapitan reprezentacji Polski Pisarzy, Zbigniew Masternak. Parę minut później Wojciech Łysoń wyrównał na 1:1, a Wojciech Lisewski podwyższył na 2:1. Kolejne bramki dla samorządowców gminy Bestwina zdobywali Wojciech Łysoń i Waldemar Fluder i zrobiło się 4:1. Można byłoby sądzić, że zaczął się mecz do jednej bramki, ale nic bardziej mylnego. Maciej Dobrzański zdobył drugą bramkę dla Pisarzy, ale natychmiast odpowiedzieli Artur Beniowski, Łukasz Wojsław i powtórnie Artur Beniowski i zrobiło się 7:2. Taki wynik nie satysfakcjonował reprezentacji Polski Pisarzy i ruszyli do zdecydowanego ataku, czego efektem były dwie bramki Zbigniewa Masternaka i jedna Romana Dziadkiewicza. Na tablicy świetlnej wyświetlił się wynik 7:5, co z kolei zmotywowało samorządowców do ataku i jedna z akcji zakończyła się celnym uderzeniem Wojciecha Lisewskiego. W świat poszedł więc wynik 8:5 dla samorządowców gminy Bestwina. Należy odnotować hat-trick Zbigniewa Masternaka i dwukrotne trafienia Wojciecha Łysonia, Wojciecha Lisewskiego i Artura Beniowskiego.
Po zakończonym meczu wójt, Artur Beniowski, i  dyrektor GBP, Teresa Lewczak, podziękowali wszystkim za udział w tym meczu, podkreślili, że walka toczyła się w duchu fair play i nikt nie odniósł żadnej kontuzji, po czym wręczyli gościom, reprezentacji Polski Pisarzy Puchar ufundowany przez gminę Bestwina.

Do góry