Brązowi seniorzy UKS Set, srebrna Marzena Wala

11. 08. 15
Odsłony: 4436

W dniach 13 - 14 sierpnia br. w Choszcznie odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w kajak polo. Nie zabrakło na nich drużyny męskiej UKS Set Kaniów. Nasz klub reprezentowali: Paweł Michalec, Bartłomiej Dawidek, Łukasz i Arkadiusz Pilarz, Piotr Bajerski, Maciej Paszana, Adrian Sobecki. Trener: Dariusz Pilarz.
W meczu o trzecie miejsce UKS Set Kaniów pokonał LUKS Kwisa Leśna 5:3. Należy podkreślić, że drużyna w całym turnieju doznała tylko jednej porażki, przegrała w półfinale z późniejszymi zwycięzcami mistrzostw MOSW Choszczno, na dodatek tylko jedną bramką, tak więc zawodnicy czują pewien niedosyt.
Końcowa rywalizacja seniorów przedstawia się następująco:
1. MOSW I Choszczno
2. MUKS Canoe Swarzędz
3. UKS Set Kaniów
Wychowanka UKS Set Kaniów, Marzena Wala, ze względu na brak w Kaniowie zawodniczek, aby stworzyć drużynę reprezentuje obecnie barwy Drukarza Warszawa. Wraz ze swoimi koleżankami zdobyła srebrny medal, ulegając w finale zawodniczkom MOSW Choszczno. Po pasjonującym pojedynku Choszczno pokonało Warszawę 8:4.

W najbliższy weekend na obiekcie UKS Set Kaniów odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Zapraszamy kibiców i sympatyków kajak polo do kibicowania.