Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

08. 01. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7970
 12 stycznia 2008r. w lokalu „Pod Kogutkiem” w Janowicach odbył się turniej bilardowy o Puchar Naczelnika OSP w Janowicach. W rozgrywkach brały udział przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z Janowic, Bestwiny, Bestwinki i Kaniowa. Puchar zdobył zawodnik OSP Bestwina – Wojciech Furtek, drugie miejsce OSP Janowice – Marian Drozd, trzecie miejsce OSP Janowice – Adam Miarka.

W dniu 09.02.2008r. odbędzie się otwarty turniej bilardowy dla wszystkich zainteresowanych.
Źródło: www.janowice.glt.pl , tam również zdjęcia z tego turnieju
08. 01. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8310
Decyzja w sprawie sprzedaży KWK Silesia przełożona.
Kompania Węglowa przełożyła co najmniej do wtorku 22 stycznia podjęcie decyzji o sprzedaży kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach jedynemu oferentowi - szkockiej firmie Gibson Group.
Jak informuje rzecznik Kompanii Węglowej SA, Zbigniew Madej, powodem przesunięcia w czasie tej ważnej dla pracowników kopalni Silesia decyzji jest niedostarczenie przez Szkotów kilku niezbędnych dokumentów, o które zwróciła się do nich komisja przetargowa.
08. 01. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7353
 Po rundzie jesiennej sezonu 2007/2008 LKS Bestwina zajmuje 13 miejsce w bielskiej lidze okręgowe.Nie jest to pozycja, która zadowalałaby zarząd LKS-u oraz kibiców.Zarząd podjął więc decyzję o zmianie na stanowisku trenera.
Marcina Rudyka, dotychczasowego grającego szkoleniowca zastąpił Marek Franczuk.
45-letni szkoleniowiec to były bramkarz m.in. Victorii Jaworzno, GKS Tychy, GKS Katowice, Górnika Lędziny, CKS Czeladź,
Rozwoju Katowice, MRKS Czechowice-Dziedzice i do niedawna Unii Bieruń Stary.
W rundzie jesiennej sezonu 2007/2008 M.Franczuk prowadził piłkarzy "Soły" Oświęcim.
08. 01. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8073
 W dniu  dzisiejszym na sali gimnastycznej SP i Gimnazjum w Bestwince  odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Bestwina zorganizowany przez Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Bestwinie oraz UKS  The Best Bestwinka. W zawodach uczestniczyło 31 zawodników podzielonych na osiem kategorii wiekowych . Oto szczegółowe wyniki zmagań przy stołach:

Czytaj więcej
08. 01. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7953
Terminy wywozu odpadów segregowanych z terenu Gminy Bestwina:

1. Dla mieszkańców, którzy podpisali umowę z firmami PUH EKO-PLUSZUHP KOM-GAZ

 
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Strefa I
Cały Kaniów do torów
28
25
17
28
26
23
28
25
22
27
24
15
Strefa II
Od torów do ul. Krakowskiej i cała Bestwinka
29
26
18
29
27
24
29
26
23
28
25
16
Strefa III
Na południe od ul. Krakowskiej i całe Janowice
30
27
19
30
28
25
30
27
24
29
26
17

2. Dla mieszkańców, którzy podpisali umowę z PUH REZBUD

I Rejon - Cały Kaniów do torów w każdy I piątek miesiąca
II Rejon - Od torów  do ul. Krakowskiej i cała Bestwinka w każdy III piątek miesiąca
III Rejon - Na południe od ul. Krakowskiej i całe Janowice w każdy IV piątek miesiąca

3. Dla mieszkańców, którzy podpisali umowę z SITA ZOM S.A. w każdy I piątek miesiąc

Źródło: www.bestwina.pl

08. 01. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8858
11 stycznia do wójta Gminy Bestwina wpłynęło pismo, w którym firma "Rezbud" w odpowiedzi na pismo z Urzędu gminy z dnia 4 stycznia informuje, "że z dniem 4 stycznia br. zmieniona została stawka opłaty za wywóz odpadów komunalnych w pojemnikach o pojemności 110 dm3 do wysokości 9,80 zł/sztukę. Dostawcy odpadów, którzy opłacili wywóz wg poprzedniej stawki, tj. 12,50 zł za cały 2008 rok otrzymają zwrot nadpłaty po zgłoszeniu się do firmy.
Pozostałym dostawcom, którzy opłacili wywóz na krótszy okres nadpłata będzie zaliczona na poczet następnych miesięcy.(...)
Firma informuje równocześnie, że nie pobiera opłat za worki i odbiór odpadów segregowanych.(co występuje z kolei w przypadku innej firmy, która ma niższą stawke za wywóz smieci, ale prowadzi odpłatny odbiór odpadów segregowanych - dop. J.Z.).
Jak widać wszelkie dywagacje,że Urząd Gminy nie panuje nad firmami odbierającymi odpady były nieuzasadnione i krzywdzące. Cieszy również sposób, w jaki podeszła do sprawy firma "Rezbud".W związku z tym zarówno Urzędowi Gminy, jak i firmie "Rezbud" należą się słowa podziękowania.
08. 01. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7699
W związku z pytaniami dotyczącymi ewentualnego podatku od kwoty dofinansowania do wymiany pieców ekologicznych informuję, że Urząd Gminy wystąpił z pismem do Izby Skarbowej o interpretację przepisów. Powodem takiego wystąpienia są różne interpretacje stosowane przez Urzędy Skarbowe w Bielsku - Białej i Czechowicach - Dziedzicach. W takiej sytuacji, zgodnie z przepisami, o interpretację występować należy do Izby Skarbowej, ta jednakże na odpowiedź ma 6 miesięcy. Interpretacja zostanie zamieszczona na portalu, kiedy tylko wpłynie do Urzędu Gminy.
08. 01. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7830
Firma MAR-BUS uprzejmie informuje że w okresie ferii zimowych zostają zawieszone następujące kursy:
- na lini Czechowice-Dziedzice - Janowice
z Czechowic : 9.45 / 13.35 / 17.20
z Bestwiny (piekarnia) : 10.29 / 14.09 / 17.59
- na lini Czechowice-Dziedzice - Dankowice
z Czechowic : 15.30
z Dankowic : 9.35 / 16.15
08. 01. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8413
Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zaprasza wszystkie dzieci na Kukiełkowy Teatrzyk- Żarcik
pt. "Bracia Lu".
Przedstawienie odbędzie się w dniu 15 stycznia (wtorek) o godz. 9.30 w bibliotece w Bestwinie
i o godz. 11.00 w bibliotece w Kaniowie.
Wstęp bezpłatny - serdecznie zapraszamy!
08. 01. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7620

Andrzej Michalski złożył oświadczenie w którym czytamy:"Z dniem 31. grudnia 2007 roku rezygnuję z funkcji prezesa LKS "Przełom" Kaniów. Decyzję swą motywuję powodami osobistymi".

20 stycznia odbędzie sie Walne Zebranie członków LKS "Przełom" Kaniów, na którym zostanie poszerzony skład zarządu, a spośród jego członków wyłoniony zostanie prezes klubu. Andrzej Michalski zapowiedział, że pozostaje członkiem zarządu, chce również kontynuować pracę z młodzieżą.

 

Źródło: www.przelom-kaniow.info
Do góry