Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

12. 05. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5821
W piątek 11 maja o godzinie 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie Wojtek Różycki opowie o ciekawych miejscach w Polsce przy zachodniej granicy, idealnych na wakacyjne wędrówki.

Wszystkie te przepiękne miejscowości opisał w książce, którą już można nabyć w bibliotece po promocyjnej cenie, a podczas spotkania uzyskać autograf.

12. 05. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8208

Przy każdej nadarzającej się okazji informujemy o pracy Ochotniczej Straży Pożarnej i o wszelkich wydarzeniach, które są udziałem naszych strażaków. Takiej informacji nigdy dosyć, bo każdy rozsądnie myślący człowiek docenia i szanuje codzienny trud tych, którzy poświęcają swój czas, a nierzadko narażają zdrowie i życie dla bezpieczeństwa mieszkańców.

 

Czytaj więcej
12. 05. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8647

Uwaga!!! Debiut Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z SERCEM NA DŁONI”!!!
27 maja w Domu Strażaka odbędzie się przedstawienie pt. „Calineczka” a w bajkowe postacie wcielą się powszechnie znane osoby, m.in. ksiądz Janusz Tomaszek, Artur Beniowski, Jerzy Zużałek, Łukasz Furczyk, Grzegorz Owczarz, Marek Pękala, Robert Jurczyga. PLAKAT TUTAJ
31 października  2011 roku grupa 21 osób powołała do życia Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z SERCEM NA DŁONI” z siedzibą w Kaniowie.
19 stycznia 2012 roku Sąd Rejonowy w Katowicach dokonał jego rejestracji i od tego momentu Stowarzyszenie mogło formalnie zacząć działać. Prezesem Stowarzyszenia został wybrany Jerzy Zużałek, zastępcą prezesa Iwona Sojka, skarbnikiem Dorota Kóska – Beniowska, sekretarzem - Łukasz Furczyk, a członkami Zarządu: Marcin Gęszka, Marcin Furczyk, Sławomir Lewczak, Marek Pękala, Adam Tarniowy.
Komisja rewizyjna: Grzegorz Owczarz, Mariola Płachno, Kamil Gandor.
Oprócz ww członków zarządu i komisji rewizyjnej członkami - założycielami Stowarzyszenia byli:
Czaja Arkadiusz, Furczyk Ewelina, Furczyk Szymon, Gęszka Bożena, Grzywa Sebastian, Hesek Andrzej, Hesek Katarzyna, Skrudlik Alicja, Sojka Sławomir.
Więcej o Stowarzyszeniu można przeczytać na stronie internetowej WWW.stowarzyszenie.gminabestwina.info .
Dlaczego powstało Stowarzyszenie i co zamierza robić, komu zamierza pomagać? - czytaj więcej w rozwinięciu

Czytaj więcej
12. 05. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6005

5 kolejka

05.05 Mur - Beton 2:4 Loga Team
05.05 MixTeam 1:5 Kontra - Re
05.05 Ułaaa… 6:5
Dobre Chłopaki
05.05 Wioślarze Widmo 11:4 Poważni Ludzie
05.05 The Blue 12:3 AntyBarca

6 kolejka - zapowiedź

11.05 Mur - Beton 19.30 Dobre Chłopaki
12.05 Black Game Team 17.00 Kontra - Re
12.05 Ułaaa… 20.00 AntyBarca
13.05 The Blue 18.00 Wioślarze Widmo
13.05 Poważni Ludzie 19.00 MixTeam
Amatorska Liga Piłki Nożnej - Bestwina 2011 - II edycja


Tabela

L.P nazwa drużyny mecze punkty bramki
strzelone stracone
1. Ułaaa… 15 42 69 34
2. Black Game Team 15 31 82 43
3. Mur - Beton 14 28 56 29
4. Loga Team 15 30 71 54
5. Dobre Chłopaki 14 23 53 47
6. Wioślarze Widmo 14 19 58 62
7. Kontra - Re 14 18 50 51
8. The Blue 15 17 53 57
9. MixTeam 14 11 41 63
10. AntyBarca 14 8 38 76
11. Poważni Ludzie 15 1 32 91

Pozostałe tabele w rozwinięciu:

Czytaj więcej
12. 05. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6406

LKS Przełom Kaniów

1:2
(1:2)

LKS Orzeł Kozy

Gospodarze spotkania objęli prowadzenie w 15 minucie za sprawą Szymona Kóski, jednak jak się później okazało były to miłe złego początki. Goście zdołali jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie za sprawą bramek Pawła Baścika z rzutu karnego oraz Łukasza Duźniaka . W drugiej połowie licznie zgromadzona widownia nie obejrzała już bramek i punkty pojechały do Kóz.


Przełom wciąż jest w tabeli piąty, Orzeł zbliżył się do niego na 5 punktów znajdując się na miejscu szóstym.

12. 05. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6021

W sobotę, 5 maja, w Berlinie odbył się Puchar Europy Cadetów. Świetnie znów zaprezentował się nasz mieszkaniec, Paweł Wawrzyczek, zdobywając srebrny medal. Na zdjęciu - pierwszy z lewej.
Brawo, Paweł!!!

12. 05. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6012

Spotkanie Koszarawy Żywiec z LKS Bestwiną zakończyło się podziałem punktów. Prowadzenie dla gości w 15 minucie spotkania zdobył Kozielski, jeszcze przed przerwą drużyna Zbigniewa Skórza doprowadziła do remisu za sprawą celnego uderzenia Kasińskiego. Jak się okazało w drugiej połowie żadna z drużyn nie zdobyła już żadnej bramki dzieląc się punktami.
Zespół z Bestwiny spadł o jedno miejsce w tabeli i z 31 pkt zajmuje pozycję dziewiątą.

Źródło: www.beskidzkapilka.pl

Pełna relacja z meczu KS Bestwinka znajduje się TUTAJ

12. 05. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5976

Przy pięknej pogodzie i w radosnych nastrojach mieszkańcy gminy Bestwina uczcili kolejną już rocznicę uchwalenia Konstytucji trzeciego maja – aktu prawnego o przełomowym znaczeniu, będącego świadectwem troski o Ojczyznę zagrożoną przez obce mocarstwa. Główne obchody miały miejsce przed pomnikiem „Tym, co życie oddali Polsce”, znajdującym się pod Urzędem Gminy. Tradycyjnie nie zabrakło pododdziałów Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawicieli górników, pszczelarzy, delegacji z sołectw, szkół, różnorakich kół i stowarzyszeń, w tym Towarzystwa Miłośnik ów Ziemi Bestwińskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kwiaty pod pomnikiem złożył pełniący obowiązki Wójta Stanisław Wojtczak, pełnomocnik ds. inwestycji Artur Beniowski, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zużałek, członkowie Rady Gminy Bestwina i Rady Powiatu Bielskiego, a za nimi wszyscy inni. Hymn narodowy i pieśni patriotyczne wykonała Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie.
Mieszkańcy sołectwa Kaniów uczcili nasze narodowe święto przemarszem pod pomnik „Ofiarom wojen i nienawiści” umiejscowionym na cmentarzu parafialnym. Pochód ten wyruszył spod kościoła, gdzie wcześniej ks. Janusz Tomaszek odprawił Mszę św. za Ojczyznę. Podczas liturgii śpiewał chór „Antonius”. Po dojściu na miejsce wiązankę kwiatów złożył delegacja, na której czele stał sołtys Marek Pękala. Odmówiono również modlitwy za zmarłych bohaterów walk o niepodległość.

Więcej zdjęć w GALERII
Tekst i zdjęcia: Sławomir Lewczak

12. 05. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6317

Po raz kolejny rozpoczynają się konsultacje dotyczące przebiegu S1 na odcinku Mysłowice-Kosztowy-Bielsko-Biała. Tym razem prowadzi je nowa firma projektowa KV Projekty Inżynieryjne i Architektoniczne. Jedno z pierwszych spotkań w tej sprawie odbyło się w Urzędzie Miasta w Oświęcimiu. Obecni na spotkaniu projektanci przedstawili cztery, skorygowane w stosunku do poprzednich, warianty przebiegu planowanej drogi ekspresowej.

Firma projektowa przygotowuje niezbędną dokumentację do złożenia wniosku o wydanie decyzji środowiskowej, gdzie rozpatrywane będą wszystkie warianty trasy. Wydanie decyzji poprzedzone będzie konsultacjami społecznymi.  
Droga ekspresowa S1 ma mieć około 130 km i będzie przebiegać przez województwa śląskie i częściowo małopolskie. Odcinek Mysłowice-Kosztowy-”Suchy Potok” węzeł w Bielsku-Białej będzie miał około 40 km.
S1 zgodnie z planami połączy Pyrzowice (A1) – z granicą z Czechami w Cieszynie- Boguszowicach oraz czeską drogą ekspresową R48. Część trasy stanowi wschodnia obwodnica GOP.

Źródło: http://web.um.oswiecim.pl

12. 05. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7708

Otwarcia Zebrania dokonał sołtys Jan Stanclik i przewodniczył temu zebraniu. Na wstępie przywitał zaproszonych gości oraz mieszkańców sołectwa.
W Zebraniu uczestniczyli:

Wójt Gminy Bestwina –pan Stanisław Wojtczak, Pełnomocnik Wójta Gminy Bestwina i Radny Powiatowy – pan Artur Beniowski,Młodszy Inspektor Komendant Komisariatu Policji Czechowice – Dziedzice – pan Bogdan Ogrocki,Przewodniczący Rady Gminy – pan Jerzy Zużałek,Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janowicach – pani Urszula Kal,Prezes Kombestu – pan Wacław Waliczek,Dyrektor CKSiR – pan Grzegorz Boboń,Redaktor Gazety Gminnej – pan Sławomir Lewczak,Radny Powiatowy – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – pan Bogusław Stolarczyk,Radny Powiatowy – pan Józef Maziarz,Radna Gminy Bestwina – p. Maria Maroszek,Radny Gminy Bestwina – pan Jerzy Stanclik,Radny Gminy Bestwina – p. Andrzej Wojtyła,Radny Gminy Bestwina – pan Edward Jonkisz.  
Przewodniczący przedstawił plan Zebrania, który jednomyślnie został przyjęty.

Czytaj więcej
Do góry