Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

12. 08. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6316

Dokładnie 26 października 1992 roku odbyło się zebranie założycielskie Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej. Przez dwadzieścia lat jego prężnej działalności udało się przeprowadzić szereg inicjatyw, którym przyświecał jeden cel - ocalenie od zapomnienia dorobku minionych pokoleń i popularyzowanie wiedzy o nim wśród mieszkańców Bestwiny.

Jubileusz XX-lecia stowarzyszenia był znakomitą okazją do tego, aby podziękować osobom, które przez wiele lat pracowały na rzecz Towarzystwa oraz przypomnieć, czym organizacja się zajmuje.

O godzinie 10.00 w kościele w Bestwinie proboszcz Cezary Dulka odprawił mszę w intencji żyjących i zmarłych członków TMZB. Piękną homilię wygłosił ks. prof. Stanisław Hałas. W salce obok kościoła odbyła się część oficjalna, podczas której zaśpiewał chór Ave Maria. Przewodnicząca Towarzystwa, Teresa Lewczak pokrótce przedstawiła historię stowarzyszenia, podkreślając, że nie sposób wymienić wszystkich jego dokonań. Zaznaczyła, że największe podziękowania powinny być skierowane do Walerii Owczarz, która od założenia aż do 2011 roku była szefową TMZB, a której, niestety, zabrakło na jubileuszu. Pani Teresa podziękowała również: ks. proboszczowi Cezaremu Dulce, Leonowi Foksińskiemu, najstarszemu honorowemu członkowi organizacji, doktorowi Franciszkowi Madze, Annie Puczce, Adamowi Krywultowi, Ewie Sierant, Stanisławowi Zieleźnikowi, Andrzejowi Wojtyle, Andrzejowi Żaczkowi i ks. prof. Stanisławowi Hałasowi. Nie zabrakło również podziękowań i podarunków złożonych na ręce pani Teresy i życzeń kolejnych lat prężnej działalności Towarzystwa.

Czytaj więcej
12. 08. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7774

Od 9 rano trwały w sobotę, 25 sierpnia, zmagania miłośników plażowej piłki siatkowej w turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina. Odbył on się w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji w Kaniowie, a organizatorem był uczniowski Klub Sportowy Set.
Siatkarskie pary podzielono na dwie grupy, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”, a następnie dwie najlepsze pary z każdej grupy rozegrały mecze półfinałowe. Do walki o pierwsze miejsce zakwalifikowali się: Dariusz Lorenc, Łukasz Kraus oraz Maciej Paszek, Artur Zięba a w meczu o medal brązowy zagrali: Bogusław Maciocha, Dawid Placuch i Wojciech Głąbek, Mateusz Puzoń.
Dariusz Lorenc, Łukasz Kraus : Maciej Paszek, Artur Zięba  1:2 (12:15; 16:14; 12:15)
Bogusław Maciocha, Dawid Placuch : Wojciech Głąbek, Mateusz Puzoń 2:0 (16:14; 16:14)

Wyniki poszczególnych setów świadczą o bardzo wyrównanej walce, widzowie zobaczyli wiele ładnych akcji i efektownych zagrań. Wiatr trochę przeszkadzał w grze, ale ogólnie warunki do gry były bardzo dobre.
Pomocą w organizacji turnieju służył Arkadiusz Czaja, za co organizatorzy składają serdeczne podziękowania.
Wyniki końcowe:
1.Maciej Paszek, Artur Zięba
2.Dariusz Lorenc, Łukasz Kraus
3.Bogusław Maciocha, Dawid Placuch
Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki, medale dyplomy a za miejsca 1 – 4 nagrody rzeczowe. Nagrodę odebrała  także Joanna Żydek, jako jedyna kobieta występująca w Turnieju, a grała w parze z  Kamilem Grygierczykiem.

12. 08. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6792

Srebrny medal naszej strzelczyni był jedną z największych niespodzianek Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Być może pani Sylwia nie dorówna popularnością gwiazdom lekkiej atletyki, ale jej sukces zwraca uwagę kibiców na dyscyplinę wymagającą skupienia, precyzji i żelaznych nerwów. Właśnie w sportowym strzelaniu z karabinków i pistoletów zostały rozegrane w dniu 23 sierpnia zawody na terenach rekreacyjnych w Kaniowie. Zorganizowało je Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z serem na dłoni”. Zdjęcia znajdują się TUTAJ
Do małej tarczy trafić nie jest łatwo, ale kto już tego dokonał, mógł być z siebie dumny. Dla wielu była to też nauka bezpiecznego obchodzenia się z bronią pneumatyczną, zasadami celowania i kulturą obowiązującą na strzelnicy.
Najcelniej strzelał Daniel Zużałek, uzyskując 32 punkty. Drugie miejsce zajął Emanuel Postka (19), a trzecie Kamil Adamiec (18). Rywalizacji nie przestraszyły się dziewczyny, które dzielnie podjęły wyzwanie, nawiązując równorzędną walkę. Na koniec rozegrano także konkurencję strzelania do balonów, w których ukryte były karteczki z nazwami nagród. Każde dziecko miało kilka szans na celne trafienie.
Tekst i zdjęcia:Sławomir Lewczak,Jerzy Zużałek

12. 08. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6407

Tematem telewizyjnego programu "Słownik polsko - europejski - przewodnik po funduszach" stała się rewitalizacja terenów pożwirowych w Kaniowie i budowa nowoczesnego zaplecza sportowo - rekreacyjnego.
Zapraszamy do obejrzenia reportażu, w którym występują m.in. zawodnicy UKS "Set" oraz wójt Artur Beniowski. Kliknij TUTAJ

12. 08. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6584

14 osób wzięło udział w typowaniu wyników drugiej kolejki naszej zabawy „Wytypuj wyniki, wygraj pizzę” i drugi raz z rzędu, co jeszcze nigdy się nie zdarzyło, udało się tą pizzę wygrać paszulowi. Poprawnie przewidział wyniki meczów LKS Bestwina - LKS Wisła Strumień 3-1 i LKS Przełom Kaniów - MRKS II Cz - Dz 3-0.
Po jednym wyniku trafili: skenio15, raulg11 i Baciar.
Klasyfikacja po 2 kolejce: paszul – 4 pkt, Baciar – 2 pkt, D.Villa7; Castrol; ja, raulg11, Skenio15 po 1 punkcie.
Przypominam: każda osoba, która poprawnie wytypuje dwa wyniki otrzyma kupon na pizzę do Pizzerii Prowansja w Kaniowie, ufundowaną przez Grzegorza Barczyńskiego, a za jedno trafienie dwie pierwsze osoby - nagrody rzeczowe (koszulki, czapeczki, zestawy 6 szklanek do piwa, otwieracze, długopisy – wg wyboru typera).
Zestaw par 2 kolejki:
LKS Wilamowiczanka Wilamowice - LKS Bestwina
LZS Beskid Godziszka - LKS Przełom Kaniów
KS Bestwinka - LKS Orzeł Kozy

14 osób wzięło udział w typowaniu wyników drugiej kolejki naszej zabawy „Wytypuj wyniki, wygraj pizzę” i ponownie, co jeszcze nigdy się nie zdarzyło, udało się tą pizzę wygrać paszulowi. Poprawnie przewidział wyniki meczów LKS Bestwina - LKS Wisła Strumień 3-1 i LKS Przełom Kaniów - MRKS II Cz - Dz 3-0.

Po jednym wyniku trafili: skenio15, raulg11 i Baciar.
Klasyfikacja po 2 kolejce: paszul – 4 pkt, Baciar – 2 pkt, D.Villa7; Castrol; ja, raulg11, Skenio15 po 1 punkcie.
Przypominam: każda osoba, która poprawnie wytypuje dwa wyniki otrzyma kupon na pizzę do Pizzerii Prowansja w Kaniowie, ufundowaną przez Grzegorza Barczyńskiego, a za jedno trafienie dwie pierwsze osoby - nagrody rzeczowe (koszulki, czapeczki, zestawy 6 szklanek do piwa, otwieracze, długopisy – wg wyboru typera).
Zestaw par 2 kolejki:

LKS Wilamowiczanka - Wilamowice-LKS Bestwina

LZS Beskid Godziszka - LKS Przełom Kaniów

KS Bestwinka - LKS Orzeł Kozy

12. 08. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8955

Ani się nie obejrzeliśmy, a minął kolejny, dobry rok dla wędkarzy i wszystkich miłośników smacznej ryby. W promieniach słońca w Kaniowie rozpoczęła się zatem 18 sierpnia impreza będąca kulminacyjnym punktem całego sezonu – Święto Karpia Polskiego (zdjęcia TUTAJ i TUTAJ). Stałym bywalcom nie trzeba przypominać, że odbywa się ono w celu upamiętnienia postaci wybitnego hodowcy – Adolfa Gascha i promocji gospodarki rybackiej na tych terenach. Organizatorzy: Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, Lokalna Grupa Rybacka „Bielska Kraina”,  Sekcja Wędkarska im. A. Gascha przy LKS „Przełom Kaniów” oraz sam LKS dołożyły wszelkich starań, by święto było jeszcze wspanialsze, niż w latach ubiegłych.
Tradycyjne, poranne zawody wędkarskie nie przyniosły być może rekordowych sztuk, ale uczestnicy stanęli na wysokości zadania, wyławiając w sumie kilkadziesiąt kilogramów. Podsumowanie miało miejsce po godzinie 12.15, w obecności przedstawicieli władz gminnych, powiatowych oraz zaproszonych gości. A byli to: wójt gminy Bestwina Artur Beniowski (skarbnik LGR „Bielska Kraina”), wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, wiceprezes WFOŚIGW w Katowicach Mirosław Szemla, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogusław Stolarczyk, radni powiatowi: Józef Maziarz i Grzegorz Boboń, zastępca wójta Stanisław Wojtczak, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zużałek, radni gminy Bestwina, sołtys Marek Pękala, prezes LKS „Przełom” Kaniów Grzegorz Wieczorek oraz kierownik sekcji Wędkarskiej Roman Sas – jednocześnie członek Komitetu LGR „Bielska Kraina”. W trakcie imprezy dołączyli do nich jeszcze radni Sejmiku Województwa Śląskiego Marian Ormaniec i Janusz Buzek, a także członek zarządu powiatu Stanisław Pięta.

Czytaj więcej
12. 08. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6976

Ogłoszenie o Turnieje TUTAJ

12. 08. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6324

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom ”Z SERCEM NA DŁONI” zaprasza wszystkich chętnych (bez względu na wiek), którzy chcą postrzelać z broni pneumatycznej, pograć w unihokeja, pożegnać wakacje z uśmiechem na twarzy na tereny rekreacyjne w Kaniowie w czwartek, 23 sierpnia, w godz. od 11 do 13.
Z nami nuda się nie uda !!!

12. 08. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6139

Jak co roku w ramach obchodów Święta Karpia Sekcja Wędkarska im. A. Gascha zorganizowała zawody wędkarskie dla swoich członków. Pogoda dopisała, więc i zawodników było sporo, a karpie, jak to karpie – jedne odpoczywały, świętując  i nie ruszały ich nawet najsmakowitsze, pachnące i mieniące się różnymi kolorami zanęty i przynęty, inne z kolei łapczywie rzucały się na wszystko, co podsuwali im wędkarze. I właśnie na takie miał szczęście trafić na swoim stanowisku Janusz Niemiec (zdjęcie po lewej), bo złowił aż 28,56 kg ryb. Drugi w kolejności  - Jałowiec Józef złowił 8,34 kg, a trzeci - Janusz Bronisław 5,84 kg. Sztuka złowienia choćby jednej sztuki udała się dwudziestu wędkarzom, a ich pełna lista znajduje się na stronie Sekcji: www.sekcja-wedkarska-kaniow.pl.
Puchar za największego złowionego karpia odebrał Wiesław Jaszek, a jego okaz ważył 2,50 kg.
W uroczystym wręczaniu nagród wzięli udział: wicestarosta Grzegorz Szetyński, wiceprezes WFOŚIGW w Katowicach Mirosław Szemla, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogusław Stolarczyk, radni powiatowi: Józef Maziarz i Grzegorz Boboń, wójt Artur Beniowski, zastępca wójta Stanisław Wojtczak, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zużałek, sołtys Marek Pękala, prezes LKS Przełom Kaniów Grzegorz Wieczorek oraz kierownik sekcji Wędkarskiej Roman Sas, a wszystko to odbywało się w towarzystwie przedstawicieli Lokalnej Grupy Rybackiej Bielska Kraina, która była jednym ze sponsorów nagród.
Święto Karpia to również okazja do podziękowań najbardziej aktywnym członkom Sekcji oraz innym osobom wspomagającym Sekcję w jej działalności, czy to własną pracą, czy też sponsoringiem.Tak było i tym razem, co można zobaczyć na zdjęciach TUTAJ

12. 08. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6097

Dzięki uprzejmości organizatorów Święta Karpia, tj. Sekcji Wędkarskiej im. A. Gascha i Centrum Kultury w Bestwinie, Stowarzyszenie „Z sercem na dłoni” miało kolejną okazję, aby zaprezentować się mieszkańcom gminy Bestwina, a także wielu, wielu innym uczestnikom Święta Karpia. Specjalnością wolontariuszek Stowarzyszenia: Iwony (jest prezesem Stowarzyszenia) i Bożeny jest malowanie twarzy czy też innych części ciała kolorowymi farbami. Dzięki ich zdolnościom i poświeceniu czasu dzieci uczestniczące w imprezie biegały i bawiły się z uśmiechem na kolorowo pomalowanych buziach, a Stowarzyszenie zarobiło trochę pieniążków z datków ich rodziców.(Kilka zdjęć z malowania buzi TUTAJ)
Drugą okazją do zdobycia środków na działalność statutową była licytacja gadżetów TS Podbeskidzie: Reksia – maskotki klubowej, koszulki Adama Cieślińskiego i piłki z podpisami zawodników TS Podbeskidzie. Licytację poprowadzili wolontariusze Jurek z Marcinem (wiceprezes Stowarzyszenia).  Reksia wylicytował Pan Roman Wojtuszek, mieszkaniec Warszawy, ale pochodzący z Kaniowa i zapłacił za niego 150 zł. Również za 150 zł poszła koszulka Cieślińskiego, a zakupiła ją Pani Monika Ramza z Kaniowa, jako prezent urodzinowy dla swojego syna, adepta piłki nożnej w Przełomie . Najwyższą kwotę uzyskano przy licytacji piłki – Pani Jadwiga Jakubiec z Żywca zakończyła licytację na kwocie 200 zł, ale jeszcze sama od siebie dołożyła 100 zł i tym sposobem łącznie za gadżety przekazane przez prezesa TS Podbeskidzie Pana Marka Glogazę (mieszkańca Janowic)  Stowarzyszenie wzbogaciło się o 600 zł.

W imieniu swoich podopiecznych Zarząd Stowarzyszenia składa wszystkim darczyńcom gorące podziękowania.

Do góry