Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Pilsko zdobyte ... Agnieszka i Tomek zwycięzcami Minimaratonu

17. 07. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1779

AChAiTJanuszeSukcesuPracowity i bardzo wyczerpujący weekend miała nasza eksportowa para biegaczy,  Agnieszka Chwałek i Tomek Janusz. Wzięli udział w Festiwalu Biegowym Pilska w Korbielowie. Jak co roku zawodnicy mieli do wyboru kilka biegów, z których koronną formą rywalizacji stanowił Maraton Babia-Pilsko. Festiwal Biegowy Pilska to cykl imprez zapoczątkowany w 2004 roku. Wtedy to w Korbielowie odbyły się Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich. Obecnie rozgrywane co roku zawody są kontynuacją Mistrzostw mającą na celu propagowanie biegów górskich oraz zachęcanie do aktywności na świeżym powietrzu.
Wśród wielu konkurencji dostępnych w tym roku dla zawodników znalazły się m.in. Bieg Uliczny na 10 km,  Bieg po Zdrowie, Marsz Nordic Walking na Szczyt Pilska. Bardziej doświadczeni biegacze mogli rywalizować w Biegu na Szczyt Pilska oraz półmaratonie, a koronną konkurencję stanowił, podobnie jak w latach poprzednich, Maraton Babia-Pilsko.
Agnieszka i Tomek wzięli udział w trzech biegach. W sobotę o 11 w Jeleśni wystartowali w Biegu Ulicznym na dystansie 10 km. Agnieszka przybiegła na metę jako 4 zawodniczka w kategorii Open (trzecia polka) i 2 w kategorii 20 – 30 lat ustanawiając nową życiówkę wybieganą na niełatwej trasie. Od soboty wynosi ona 43:57. Tomek zajął 5 miejsce w swojej kategorii.
Z Jeleśni Agnieszka i Tomek udali się do Korbielowa aby wieczorem wystartować w Minimaratonie Pilska, czyli około 4 kilometry po górach. Tomek wygrał kategorię Open mężczyzn a Agnieszka Open kobiet.

Nie pierwszy raz nasi zawodnicy przeżyli na trasie swoją przygodę, która i tak nie przeszkodziła im w zwycięstwie. Ktoś przestawił na trasie taśmy i zabłądzili wybiegając pod górę dalej niż należało i dokładając sobie około 1 km. Od tej pory zamiast JanuszeSukcesu bedą się nazywać JanuszeNawigacji :-), a zresztą oba tytuły są adekwatne do ich wyczynów, więc można ich używać naprzemiennie ;-).
W niedzielą Agnieszka wystartowała jeszcze  w Biegu na Pilsko, ale ten bieg potraktowała już całkiem rekreacyjnie. Tomek, jak przystało na prawdziwego dżentelmena, no i oczywiście twardziela, towarzyszył Agnieszce na całej trasie  … a nużby znów gdzieś zabłądziła?

Zdjęcia z archiwów Agnieszki i Tomka

Do góry