Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

o co chodzi?

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #2362 przez joop
o co chodzi? was created by joop
W sprawozdaniu z XXXV Sesji Rady Gminy czytamy: Plan pracy Rady przyjęty. I wśród wielu wiekopomnych dla naszej gminy uchwał czytamy:
10.Niewyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego w 2019 roku.
11. Wyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego w 2019 roku.
Ja się pytam : o co chodzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #2363 przez danielek2002
Replied by danielek2002 on topic o co chodzi?
Co prawda odpowiedzi powinien udzielić autor powyższej informacji, ale wiem, że nie jest zdolny do tego, aby pochylić się nad tym, więc odpowiadam:
Rada Gminy jest zobowiązana do podjęcia uchwały o wyrażeniu zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego lub też uchwały o niewyrażeniu takiej zgody, dlatego też w porządku obrad muszą się znaleźć projekty dwóch uchwał. Głosowanie większości radnych za niewyrażeniem zgody, a takiego właśnie wyniku, że przyjmuje się tę uchwałę należało się spodziewać, nie zwalnia Rady od głosowania odrzucającego wyrażenie zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego.
Nie wiem, czy jasno to wyraziłem,ale w projekcie porządku obrad muszą być uwzględnione dwie opcje.

Tylko nadzieja na smierc trzyma mnie jeszcze przy zyciu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #2364 przez joop
Replied by joop on topic o co chodzi?
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Inna sprawa że wyjaśnianiem takich spraw powinien zajmować się albo ktoś z gminy albo faktycznie autor wpisu czy też artykułu. Widzę też wielkie pole do popisu dla radnych. Któż jak nie oni powinni zajmować się wyjaśnianiem zawiłości proceduralnych związanych z pracą rady gminy. Przecież oni znają je najlepiej. Cóż- będziemy drążyć dalej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.213 s.
Do góry