Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

S1 ?

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #2336 przez Jan.ko
S1 ? was created by Jan.ko
Chciałbym za pośrednictwem tego znamienitego portalu zapytać naszych równie znamienitych władz czy zdołały się coś dowiedzieć na temat przebiegu drogi s1. Z internetu można się dowiedzieć że zapadły już stosowne decyzje a na stronach internetowych naszej gminy cisza i spokój. A może mieszkańcy naszej gminy nie muszą wiedzieć , zwłaszcza że mówi się cichutko o jakimś lobbingu. Może ktoś ważny powie mieszkańcom o co chodzi?

Podaję link który daje może jakieś nie wielkie światełko na to co dzieje się wokół drogi s1 w naszej gminie.
A może ktoś z gminy zechce wyjaśnić kto lobbował, za czym i jakie korzyści będzie miała gmina jeśli s1 będzie w naszej gminie lub jej nie będzie. Uważam też że jest to doskonały temat do pracy dla radnych. A więc do roboty.
www.beskidzka24.pl/artykul,ekspresowka_b...zona_ale_,34270.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu - 7 lata 11 miesiąc temu #2337 przez danielek2002
Replied by danielek2002 on topic S1 ?
Minął tydzień i jak widać żaden z adresatów tego wpisu nie kwapi się do udzielenia odpowiedzi, pozwolę sobie zatem na kilka zdań.
W każdym z proponowanych na przestrzeni lat wariantów przebiegu drogi ekspresowej S1 jej trasa przebiegała tak czy owak przez Janowice.
W lutym 2013 r. zostały zakończone wstępne prace projektowe p.n. Studium Techniczno–Ekonomiczno-Środowiskowe oraz Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.
W ramach ww. Studium zostały opracowane cztery warianty A, B, C, i D, które są kompilacjami wariantów opracowanych w latach wcześniejszych oznaczonych w tamtym czasie nr I, II, III, IV, V i VI. Wariant A, który przecinał całą naszą gminę był swego czasu jednym z najbardziej preferowanych do ostatecznego wyboru. Drugim branym pod uwagę był wariant C.
Oczywiście spotkało się to licznymi protestami mieszkańców i reprezentujących ich władz gminy. W sukurs przyszło także przedsiębiorstwo Górnicze Silesia, a w przypadku wariantu C z kolei protestowała kopalnia Brzeszcze.
GDDKiA podjęła rozmowy z przedstawicielami PG „SILESIA” oraz Kompanii Węglowej S.A. i KWK „BRZESZCZE” celem wypracowania kompromisu godzącego interesy górnictwa i infrastruktury drogowej. W dniu 18.07.2013 r. Przedsiębiorstwo Górnicze SILESIA dostarczyło do Oddziału GDDKiA w Katowicach opracowania: „Idea wariantu hybrydowego przebiegu drogi krajowej S1 na odcinku od granicy z gminą Bojszowy (granica Bieruń/Bojszowy w 12 km trasy) do węzła Stara Wieś w gminie Wilamowice” oraz „Ocena wariantów przebiegu drogi krajowej S1 na odcinku od granicy z Gminą Bojszowy (km 12,00) do węzła Stara Wieś w Gminie Wilamowice” . Zaproponowany przez PG SILESIA przebieg nie zabezpieczał jednak interesów KWK Brzeszcze. W związku z powyższym koniecznym stało się przeprowadzenie spotkań roboczych GDDKiA z równoczesnym udziałem przedstawicieli obu przedsiębiorstw górniczych. Podczas tych spotkań została wypracowana propozycja przebiegu wykorzystującego w znacznej części dotychczasowe warianty A oraz C. I tak na spotkaniu w dniu 10.09.2013r. w siedzibie Oddziału GDDKiA w Katowicach propozycja nowego wariantu drogi uzyskała akceptację PG „SILESIA” oraz Kompanii Węglowej S.A. i KWK Brzeszcze. Nazwano go wariantem hybrydowym i ostatecznie, biorąc pod uwagę cały przebieg od miejscowości Kosztowy do Suchego Potoku, nadano mu nazwę – wariant E.
Największy ciężar w opracowaniu nowego projektu i całej dokumentacji wzięło na siebie Przedsiębiorstwo Górnicze SILESIA.
Jeśli chodzi o gminę Bestwina to mieszkańcy i władze gminy odetchnęły z ulgą, że nie będzie ona przebiegać według wariantu A, ale czyniono starania, aby zmienić przebieg trasy przez Janowice.
Proponowany przez mieszkańców Janowic i władze gminy przebieg jest mniej uciążliwy dla mieszkańców i nie powoduje konieczności tylu wyburzeń, co wcześniejsza wersja.Nie wiem, co masz, Czytelniku, na myśli pisząc o lobbowaniu.
Z tego co ja wiem to na pewno, biorąc pod uwagę historię były protesty przeciwko wariantowi A. Jeśli jednak nie dałoby się uniknąć tego wariantu to nasze władze z ówczesnym wójtem lobbowały za tym, aby w Kaniowie powstał węzeł w okolicach ul. Jawiszowickiej i były pomysły aby skomunikować ten węzeł z drogą DK1.
Kiedy wariant A upadł na pewno było lobbowanie za wspomnianą korektą trasy w Janowicach. I to udało się osiągnąć.
W dalszym ciągu aktualne są pomysły skomunikowania S1 z DK1, tym razem z węzłem w Starej Wsi, a chodzi zarówno o dojazd do Bielskiego Parku Technologicznego i powstających w tym rejonie coraz więcej przedsiębiorstw, jak również PG SILESIA i kaniowskiej żwirowni. Ale to jest raczej zupełnie odrębny temat.
To tyle, w wielkim skrócie, co mi jest wiadomo.
Trochę danych technicznych dla wariantu E:
Obiekty inżynierskie dla wariantu E wraz z obwodnicami Bierunia i Oświęcimia:
wiadukty - 40 szt.
mosty - 16 szt.
przejścia dla zwierząt (niezależne) - 3 szt.
estakady - 1 szt.
kładki dla pieszych - 1 szt.
przejazd gospodarczy 2 szt.
Węzły dla wariantu E:
Węzeł „Kosztowy II" na terenie gminy Mysłowice oraz Imielin (skrzyżowanie z istniejącą drogą S1),
Węzeł „Lędziny" na terenie gminy Lędziny (połączenie z drogą powiatową 5922S Lędziny-Chełm i ul. Dzikowa DP 5923 S),
Węzeł „Bieruń" na trenie gminy Bieruń (skrzyżowanie z drogą krajową nr 44 w Bieruniu),
Węzeł „Oświęcim" w wariancie E położony jest na terenie gmin: Bojszowy i Oświęcim (połączenie projektowanej drogi S1 z projektowaną obwodnicą Oświęcimia),
Węzeł „Wola” położony na terenie gminy Miedźna (połączenie drogi powiatowej nr DP 4137S ul. Pszczyńska w miejscowości Wola)
Węzeł „Brzeszcze" – na terenie gminy Brzeszcze (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 933 - ul. Pszczyńska i wyprowadzeniem obwodnicy Brzeszczy w kierunku północnym wzdłuż torów kolejowych)
Węzła „Stara Wieś" na terenie gminy Wilamowice (skrzyżowanie z drogą powiatową 4444S ul. Bielska / ul. Krakowską),
Węzła „Suchy Potok" na terenie Bielska Białej (skrzyżowanie z planowaną Beskidzką Droga Integracyjną).
Miejsca Obsługi Podróżnych:
MOP II Km 7+500 na granicy gmin Lędziny, Chełm Śląski i Bieruń
MOP III Km 7+500 na granicy gmin Lędziny, Chełm Śląski i Bieruń
MOP II Km 28+400 gmina Wilamowice,
MOP III Km 28+400 Gmina Wilamowice

Tylko nadzieja na smierc trzyma mnie jeszcze przy zyciu...
Ostatnia7 lata 11 miesiąc temu edycja: danielek2002 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #2338 przez Jan.ko
Replied by Jan.ko on topic S1 ?
Dziękuję danielkowi za info na temat drogi S1. Temat bardzo ważny, bo decydujący praktycznie o kształcie naszej gminy na całe pokolenia. Tym bardziej można się dziwić że że nikt z gminy nie chce informować mieszkańców o tej ważnej inwestycji. Natomiast milczenie radnych nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem. Nie wiedzę z ich strony żadnego zaangażowania nie tylko w tej sprawie. Tak więc dziękuję za już i proszę o jeszcze. Mam jednak nadzieję że dowiemy się czegoś z oficjalnych źródeł. Przypominam że również do tego są zobowiązani nasi przedstawiciele w gminie no i w powiecie. Nie uważam też lobbingu za coś nagannego jeśli służy to dobrej sprawie i mieszkańcom. Myślę że może to być dobre narzędzie dla uzyskania korzyści dla społeczności naszej ( w tym przypadku) gminy. To jest narzędzie którym powinni posługiwać się radni w takim właśnie celu.
I jeszcze link do stron w temacie S1
www.gddkia.gov.pl/pl/a/7890/s1-kosztowy---bielsko-biala

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #2341 przez Jan.ko
Replied by Jan.ko on topic S1 ?
Przyszła jesień. Piękna pogoda jednym daje możliwość wypoczynku a innym możliwość zebrania owoców pracy całego roku. Wszyscy uwijają się żeby mieć z dnia jak najwięcej. Chyba nie jest inaczej w naszej gminie skoro nikt nie ma czasu powiedzieć mieszkańcom że już nie długo niektórzy z nich stracą ziemię, a niektórzy zarobią dużo kasy. Niektórzy będą już do końca życia mieszkać obok ekranów dźwiękochłonnych, a inni od rana do nocy i od zmroku do świtu słuchać będą jednostajnej melodii wydobywającej się spod kół mniejszych i tych większych samochodów.
A może jest to wielka szansa dla naszej gminy. Może jest tak że droga S1 da impuls dla rozwoju i dzięki niej powstanie coś co da podstawę do stwierdzenia że rozwijamy się dynamicznie , a nasza gmina jest jeszcze piękniejsza.
Tak czy owak niech ktoś z gminy, a najlepiej jakiś radny, zabierze głos w tej niezwykle ważnej jak mi się wydaje sprawie. Niech radni do powiatu ruszą cztery litery i niech się coś dowiadują, no i niech dadzą znać swoim wyborcom. Bo jak mawiał klasyk " od tego oni są od tego są".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.233 s.
Do góry