Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Tym razem bez naszych sukcesów w XVIII Powiatowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Radnych i Pracowników Samorządowych

17. 03. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 10412

Gospodarzem XVIII Powiatowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Radnych i Pracowników Samorządowych o Puchar Starosty Bielskiego była gmina Bestwina, a rozegrany został w sobotę, 25 marca, w hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kaniowie. Zdjęcia TUTAJ
Wójt, Artur Beniowski, pełnił nie tylko funkcję kapitana bestwińskiej drużyny, ale wspólnie z Czesławem Pszczółką pod nieobecność starosty bielskiego, Andrzeja Płonki, dokonał powitania wszystkich uczestników oraz podsumowania Turnieju na jego zakończenie. Obecni byli również: przewodniczący Rady Gminy, Jerzy Stanclik, zastępca burmistrza Wilamowic, Stanisław Gawlik i przewodniczący tamtejszej Rady Miejskiej, Stanisław Nycz.
W Turnieju wzięło udział 5 drużyn, mecze trwały po 15 minut, a rozgrywano je systemem „każdy z każdym”. Padły następujące rozstrzygnięcia:

Powiat Bielski – Czechowice-Dziedzice 0:1
Bestwina – Wilamowice 1:3
Porąbka – Powiat Bielski 2:0
Czechowice-Dziedzice – Wilamowice 5:0
Bestwina – Porąbka 1:2
Powiat Bielski – Wilamowice 0:2
Czechowice-Dziedzice – Bestwina 1:0
Porąbka – Wilamowice 2:1
Powiat Bielski – Bestwina 0:4
Porąbka – Czechowice-Dziedzice 3:1
Z kompletem zwycięstw I miejsce zajęła Porąbka, na drugim miejscu, z jedną porażką ze zwycięzcami Turnieju, znalazły się Czechowice-Dziedzice, na najniższym stopniu podium stanęły Wilamowice, czwarte miejsce przypadło Bestwinie, a ostatnie zajął Powiat Bielski.
Najlepszym bramkarzem wybrano Marka Witkowskiego z Porąbki. Najlepszym zawodnikiem został Łukasz Dobucki z Czechowic-Dziedzic, a najwięcej bramek zdobył Andrzej Jurczak z Porąbki. Każdy z nich odebrał pamiątkową statuetkę z rąk wójta gminy Bestwina, Artura Beniowskiego oraz przyjął gratulacje od Czesława Pszczółki.
Organizatorzy złożyli również serdeczne podziękowania sędziom, panom: Krzysztofowi Koziarskiemu i Adamowi Szczepańskiemu i wręczyli drobne upominki przygotowane przez bielskie starostwo.
Zwycięzcy wystąpili w składzie: Paweł Zemanek, Andrzej Jurczak, Janusz Targosz, Grzegorz Pszczółka, Marek Witkowski, Szymon Kastelik, Paweł Tomiczek, Jacek Tomiczek, Marek Rytko.
Gminę Bestwina reprezentowali: Artur Beniowski, Sebastian Jonkisz, Łukasz Wojsław, Waldemar Fluder, Grzegorz Gajda, Czesław Jonkisz, Wojciech Kowalczyk, Tomasz Niemczyk, Roman Pacyga, Grzegorz Owczarz.
Podsumowując zmagania samorządowców Artur Beniowski i Stanisław Gawlik podziękowali w imieniu starosty i wszystkich wójtów oraz burmistrzów powiatu bielskiego za udział, gratulowali zwycięzcom, wyrażali zadowolenie z walki fair play oraz z faktu, że obeszło się bez najmniejszej kontuzji i zaprosili do Porąbki za rok, ale wcześniej do Wilkowic na zmagania samorządowców – siatkarzy w dniu 7 kwietnia.

Do góry