Morderczy maraton Eweliny Chwałek

16. 11. 26
Odsłony: 5853

E Ch.2Ch EMaraton Komandosa nie jest zwyczajnym maratonem. To najbardziej ekstremalny bieg na królewskim dystansie w Polsce. Zawodnicy biegną w pełnym umundurowaniu, w obuwiu z wysokimi cholewami oraz z 10-kilogramowymi plecakami. Tutaj kreatywność nie ma granic. W plecakach mają kuloodporne tarcze, owinięty w ręczniki sprzęt RTV, butelki z wodą czy piach znad pobliskiego Stawu Posmyk. Jego 13 edycja odbyła się w sobotę, 26 listopada 2016 roku, a organizatorem był Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec. W tym roku w limicie czasowym, który wynosi 7 godzin, bieg ukończyło 427 osób. Rekord padł rok temu, kiedy bieg ukończyło 510 zawodników.
Wśród tych biegaczy mieliśmy również Przedstawicielkę Gminy Bestwina, Panią Ewelinę Chwałek (specjalnie dużymi literami), która ten morderczy bieg ukończyła na 9 miejscu Open wśród kobiet!!!
Do tej pory częściej pisałem o sukcesach biegowych Agnieszki, córki Pani Eweliny, ale tym biegiem Pani Ewelina zasługuje na najwyższe uznanie, ogromne brawa i gratulacje.