Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Nie chcą w Czechowicach-Dziedzicach będzie w Kaniowie

21. 03. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 189
IMG 8376W minionym tygodniu można było przeczytać, między innymi, na łamach www.czecho.pl oraz www.beskidzka24.pl, że "pomnik braterstwa broni" ma zostać przeniesiony z centrum Czechowic-Dziedzic na teren oczyszczalni ścieków Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Okazuje się, że tak się nie stanie, mieszkańcy Czechowic-Dziedzic nie chcą pomnika w swoim mieście i cała operacja została przełożona na inny termin.
Mająca w pamięci biegi sztafetowe „Pomiędzy pomnikami” grupa mieszkańców Kaniowa zwróciła się do burmistrza Czechowic-Dziedzic i wójta gminy Bestwina o przeniesienie ww. pomnika na teren Parku Wiejskiego w Kaniowie (tzw. „świński park” przy ul. Grobel Borowa). W ten sposób można byłoby uratować pomnik oraz przywrócić majowe biegi sztafetowe (z okazji Dnia Zwycięstwa) pomiędzy pomnikami bez konieczności wyłączenia z ruchu ruchliwych ulic. Przypomnę, że bieg sztafetowy „Pomiędzy pomnikami” polegał na tym, że zawodnicy ruszali spod pomnika w centrum Kaniowa i biegli przekazując sobie pałeczkę co 500 metrów do „pomnika braterstwa broni”, gdzie zlokalizowana była meta. Po przeniesieniu pomnika do Kaniowa można byłoby ulicami: Parkowa, Mirowska, Batalionów Chłopskich, Grobel Borowa znów organizować takie biegi, zawodnicy przekazywaliby sobie pałeczkę przy obu pomnikach, a ostatni z zawodników sztafety mógłby finiszować na mecie znajdującej się na terenach rekreacyjnych.
Pomysł zyskał poparcie obu włodarzy i należy oczekiwać rychłej jego realizacji, konieczne jest, jednakże przygotowanie fundamentu w Parku Wiejskim, co pociąga za sobą koszty i zmiany w budżecie gminy, a do tego konieczna jest uchwała Rady Gminy.
Przeniesienie pomnika do Kaniowa jest, oczywiście, primaaprilisowym żartem.
Do góry