Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Odwołane rozgrywki

21. 03. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 230
Śląski Związek Piłki Nożnej zajął oficjalne stanowisko w kwestii najbliższej przyszłości rozgrywek. W komunikacie dowiadujemy się, że wciąż rozgrywane będą mecze w rozgrywkach młodzieżowych oraz IV ligi po spełnieniu poszczególnych warunków. Do 9 kwietnia odwołane są rozgrywki klas niższych.
Poniżej cały komunikat ŚlZPN:Informujemy, że na chwilę obecną władze państwowe nie opublikowały jeszcze zmian w rozporządzeniu, jakie mają obowiązywać od najbliższej soboty, jednakże zgodnie z zapowiedziami, wprowadzone mają zostać rozwiązania, które funkcjonowały już wcześniej w 4 województwach. Jeśli takie doniesienia się potwierdzą, możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych i rozgrywkach zostanie ograniczona do rozgrywek dzieci i młodzieży oraz sportu zawodowego. 
W związku z zapowiedzią zaostrzenia przepisów związanych z pandemią COVID-19, jesteśmy zmuszeni do wstrzymania rywalizacji w ligach seniorskich okresie od 20 marca do 9 kwietnia. Zgodnie z planem – o ile nie pojawią się niestosowane dotąd obostrzenia – toczyć się będzie rywalizacja w rozgrywkach młodzieżowych.
 
Odwołane zostają spotkania Klasy Okręgowej, A, B i C klasy.  W przypadku IV ligi rozgrywki będą prowadzone po spełnieniu przez kluby wymagań określonych w Rozporządzaniu RM z dnia 11.03.2021r. 
Jeżeli rozporządzenie, które będzie obowiązywało od jutra, będzie zakładało inne rozwiązania – będziemy reagować na bieżąco. 
 
Prosimy Was o wyrozumiałość, Śląski ZPN robi wszystko, aby umożliwić rozgrywanie meczów w zaplanowany sposób, jednakże nie ma prawnych ani tym bardziej moralnych podstaw do narażania któregokolwiek klubu na potencjalne konsekwencje związane z naruszeniem obecnych przepisów.
Do góry