Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Seniorzy Przełomu zwycięzcami Turnieju w ramach V Memoriału im. Karola Ryszki

21. 02. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 375
W minioną sobotę, w Hali Sportowej w Kaniowie, odbył się turniej w ramach V Memoriału im. Karola Ryszki. W turnieju wzięły udział drużyny zrzeszone w Podokręgu Bielsko-Biała: seniorów, juniorów i oldbojów LKS Przełom Kaniów oraz seniorów KS Bestwinka i Pioniera Pisarzowice.
Podczas oficjalnego rozpoczęcia Prezes Przełomu Grzegorz Wieczorek przywitał Wójta gminy Bestwina Artura Beniowskiego, syna śp. Karola Ryszki Wacława oraz wnuka Kornela, a także wszystkie drużyny wraz z trenerami i kierownikami. Prezes następnie przybliżył postać oraz dokonania Honorowego Członka Klubu śp. Karola Ryszki. Również wójt skierował swoje słowa do zawodników, życząc im dobrej rywalizacji, a turniej oficjalnie otworzył Wacław Ryszka.
Same zawody przebiegały bardzo sprawnie, toczyły się w przyjaznej atmosferze, a zawodnicy robili wszystko, aby to ich zespół ostatecznie zajął jak nawyższe miejsce. Pierwszą pozycję z kompletem punktów zajęła drużyna seniorów Przełomu, która wygrała wszystkie swoje spotkania. Tak więc co prawda nieoficjalny, ale jednak debiut, trener Tomasz Świderski może zaliczyć do jak najbardziej udanych. Na uwagę zasługuje fakt zajęcia przez naszych Oldbojów 3 miejsca i pokonanie reprezentanta okręgówki, Pioniera Pisarzowice. Trzeba również podkreślić niezwykle ambitną postawę naszych juniorów, którzy nie tylko nie przestraszyli się starszych kolegów, ale dzielnie rywalizowali i byli bliscy sprawienia niespodzianki w kilku spotkaniach.
Najlepszym strzelcem turnieju z pięcioma bramkami na koncie został gracz Kaniowa Kornel Ryszka (tuż za nim Patryk Wójtowicz z juniorów i Mateusz Stanoch z oldbojów), najlepszym bramkarzem Amadeusz Golik z KS Bestwinka, a najlepszym zawodnikiem pomocnik Przełomu Damian Woźniak.

Gratulujemy zwycięzcom, nagrodzonym zawodnikom, a także wszystkim biorącym udział w tym turnieju. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wspomnieć wspaniałą postać Pana Karola, który zawsze pozostanie w naszej pamięci. Do zobaczenia za rok!

Wyniki:

Kaniów seniorzy – Kaniów juniorzy 5:0
Pisarzowice – KS Bestwinka 0:1
Kaniów seniorzy – Kaniów oldboje 3:1
Kaniów juniorzy – Pisarzowice 1:5
KS Bestwinka – Kaniów oldboje 3:1
Kaniów seniorzy – Pisarzowice 4:1
Kaniów juniorzy – KS Bestwinka  3:4
Kaniów oldboje – Pisarzowice 3:2
Kaniów seniorzy – KS Bestwinka 2:0
Kaniów juniorzy – Kaniów oldboje 0:5

Tabela

  1. Kaniów seniorzy 12 punktów 
  2. KS Bestwinka 9 punktów
  3. Kaniów oldboje 6 punktów
  4. Pisarzowice 3 punkty
  5. Kaniów juniorzy 0 punktów

Źródło: http://przelomkaniow.info/

Do góry