Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Kary zapadły. Taryfy ulgowej nie było

20. 11. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 257
Wczoraj zapadły istotne decyzje dotyczące weryfikacji kar z meczu między KS-em Bestwinka a Piastem Bieruń Nowy.
Przypomnijmy, sprawa dotyczyła spotkania między KS-em a Piastem, które przebiegało w nerwowej atmosferze. W 92. minucie Szymon Tomala otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Schodząc z boiska do szatni Tomala natrafił na jednego z miejscowych widzów, który sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość – powalając zawodnika ekipy gości ciosem z pięści w twarz.
Tomala za swoje zachowanie otrzymał 4 mecze zawieszenia i decyzja ta została podtrzymana na wczorajszym posiedzeniu komisji dyscypliny podokręgu Tychy. Znacznie surowsza kara została z kolei wymierzona w klub z Bierunia Nowego, który nie dopilnował należytych obowiązków, dotyczących organizacji meczu. Piast musi zapłacić karę pieniężną w wysokości 3000 zł oraz nie może do 30 czerwca 2021 r. organizować spotkań z udziałem publiczności.
"Na sucho" nie uszedł również sprawca całego wydarzenia. Jak wczoraj poinformowaliśmy kibic, który uderzył Tomalę jest na co dzień zawodnikiem Podlesianki Katowice. Za to co zrobił nie będzie mógł występować w żadnych rozgrywkach przez 2 lata oraz zobligowany jest do zapłacenia kary pieniężnej w wysokości 300 zł.
Źródło: www.sportowebeskidy.pl
Do góry