Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

LKS Bestwina "zlał" Sokoła Wola

20. 10. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 142
Konfrontacja w Bestwinie była jedną z nielicznych rozegranych w ten weekend na poziomie "okręgówki".
Niemal od samego startu uwidoczniła się wyraźna dysproporcja między sobotnimi przeciwnikami, co też niejako było do przewidzenia z racji położenia obu ekip w tabeli. To bestwinianie mieli zainkasować punkty, a w następstwie owego utrzymać kontakt z ligową „szpicą”, co też stało się faktem. Na dodatek w stylu nad wyraz efektownym i pomimo licznych kadrowych osłabień.
Po kwadransie piłkarze Sokoła zostali zmuszeni do odrabiania strat. Mateusz Włoszek indywidualnie przedarł się między obrońców gości i uderzeniem z ponad 20-metrowej odległości trafił do celu. Kolejna akcja dała zespołowi LKS-u następny łup. Obrońcy przyjezdnych wybili futbolówkę po rzucie wolnym wprost pod nogi Macieja Mólla, który mocnym strzałem z 28. metrów pokusił się o jeden z meczowych „ozdobników”. I tylko brakowi finalizacji przy kilku nieźle zapowiadających się akcjach gospodarzy rywal mógł zawdzięczać stosunkowo niewielki dystans przed pauzą.
Druga połowa była już istną kanonadą bestwińskiej drużyny. W 53. minucie Dawid Gleindek nie zmarnował prostopadłego dogrania Patryka Wentlanda. Tuż przed upływem godziny ten sam zawodnik bliski był wpisania się wtórnie na listę strzelców. Formalności dopełnić musiał jednak Krystian Patroń, bo po strzale Gleindka piłka... zatrzymała się w kałuży. W 61. minucie z kolei efektownie z rzutu wolnego ponad murem drogę do „sieci” znalazł Wentland. Tempa miejscowi nie zwolnili w końcowym fragmencie. Zanim bliźniacze gole w sytuacjach sam na sam odnotował Gleindek, swój moment satysfakcji miał wchodzący z ławki Paweł Wilczak, któremu asystował junior Mateusz Wójtowicz. Na finiszu – w minucie 88. – z dośrodkowania Mateusza Droździka z rzutu rożnego instynktownym strąceniem przy „krótkim” słupku popisał się Krystian Makowski, pieczętując pogrom 9:0.
LKS Bestwina - "Sokół" Wola 9:0 Bramki: Makowski, Móll, Wilczak, Włoszek, Wentland, Patroń, Gleindek - 3.
LKS Bestwina: Mioduszewski – Makowski, M.Gacek, Gołąb, Móll (67' Wilczak), Włoszek, M.Wójtowicz (70' Łuszczak), Wentland, Droździk, Patroń, Gleindek
Źródło: www.sportowebeskidy.pl
Do góry