W derbach lepszy LKS Bestwina

20. 10. 05
Odsłony: 1425

W derbowym spotkaniu w Bestwince, miejscowy KS podejmował rywala zza miedzy - LKS Bestwinę. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli podopieczni Sławomira Szymali, wygrywając 3:1.
Goście zwycięstwo w tym spotkaniu zapewnili sobie praktycznie już w pierwszej połowie. W 20 minucie sytuacji sam na sam z Kacprem Mioduszewskim nie wykorzystał napastnik gospodarzy - Paweł Olek a goście wyprowadzili szybką kontrę, którą sfinalizował Krystian Makowski. Ten sam zawodnik, jedenaście minut później, po indywidualnej akcji, ponownie był górą w pojedynku z Amadeuszem Golikiem. Jeszcze przed przerwą gospodarze stracili trzecią bramkę. Szymon Skęczek, pod bramką rywali, odebrał piłkę Szymonowi Tomali i silnym uderzeniem zaskoczył bramkarza gospodarzy.

Po zmianie stron goście cofnęli się, wyprowadzając groźne ale nieskuteczne kontry. Gospodarze natomiast honorowego gola doczekali sie dopiero w doliczonym czasie gry. Faulowany w polu karnym był Paweł Olek, który sam wymierzył sprawiedliwość, wykorzystując podyktowany rzut karny.
KS Bestwinka - LKS Bestwina 1:3
KS Bestwinka: Golik – Bieńko, Tomala, Prymula, Willmann, Duda (46' Jagosz), Wydmański (75' Bieroński), Kosmaty, Adamowicz, M.Skęczek, Olek
LKS Bestwina: Mioduszewski – Święs (81' Patroń), Gołąb, M.Gacek, Duś (73' D.Gacek), Makowski, Wentland, Droździk, Włoszek, Sz.Skęczek (89' Kudrys), Wilczek (60' Gleindek)
Bestwina, z 25 punktami na koncie, jest trzecia, Bestwinka natomiast, z 17 punktami, na miejscu siódmym.