Seniorzy UKS Set Kaniów i Młodzicy na najwyższym podium, dzieci z trzecim miejscem w turniejach kajak polo

20. 09. 28
Odsłony: 1731
Nie rozpieszczała pogoda uczestników XV Międzynarodowego Turnieju Kajak Polo, I Pucharu Polski 2020/2021 i Turnieju Dzieci Panda Cup, jakie miały miejsce w kaniowskim Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w weekend 26 – 27 września br. Zdjęcia TUTAJ i TUTAJ
A wzięło w nim udział 27 drużyn z Polski, Niemiec i Czech rozgrywających swoje mecze w trzech dywizjach i Turnieju Panda Cup. Pierwsze mecze rozpoczęły się w sobotę o godz. 8:00, w niedzielę o 7:30. Sobotnia rywalizacja zakończyła się o 18:30, w niedzielę o 15:00. Aby można było rozegrać 85 meczów konieczne było zaadaptowanie basenu w ORiSW na trzecie boisko. Jako ciekawostkę podam, że w tych 85 meczach piłka wylądowała w siatce 767 razy.
W I Dywizji, w której występowali seniorzy i seniorki najlepszą drużyną został UKS Set Kaniów pokonując w meczu finałowym Olimpijczyka Kliniska 3:2, a bramki dla naszego zespołu zdobyli: Paweł Michalec, Arkadiusz Pilarz i Tomasz Kabut. Skład uzupełniali: Bartłomiej Ryba i Bartłomiej Dawidek. Trzecie miejsce przypadło niemieckiej drużynie z Łukaszem Pilarzem w składzie.
W II Dywizji (U – 18 + kobiety) na najwyższym stopniu stanęła drużyna mężczyzn KTW Kalisz po pokonaniu w finale drużyny kobiet Polska U – 21 z Hanną Sojką z UKS Set w składzie. Na trzecim miejscu znalazł się MOSW Choszczno.
W III Dywizji, gdzie występowały zawodniczki i zawodnicy do lat 14 znów wiele radości sprawiła drużyna gospodarzy, UKS Set Kaniów, pokonując w finale KTW Kalisz B 4:3. Królem strzelców została zawodniczka UKS Set Ilona Kupczak, a oprócz Ilony drużynę stanowili: Maja Pyjas, Klaudia Mikołajczyk, Wojciech Szafarczyk i Przemysław Gruszka. Trenerem tego zespołu jest Bartłomiej Dawidek.
Na trzecim miejscu sklasyfikowano KTW Kalisz A.
W Turnieju Panda Cup również na podium znalazł się UKS Set, ale tym razem był to najniższy stopień, bowiem drużyna w składzie: Szymon Machalica, Sebastian Szafarczyk, Adam Mirecki, Kaja Gruszka, Roksana Głombek, Joanna Szafarczyk, Krzysztof Sikora i Małgorzata Sikora zajęła trzecie miejsce po zwycięstwie nad KTW Kalisz A 8:7. Pierwsze miejsce zajął MOSW Choszczno, drugie UKS Olimpijczyk Kliniska.
Bardzo miłą niespodziankę i jednocześnie zaskakującą nie tylko obdarowanego, ale i pozostałych kibiców sprawiła firma TediSport fundując i przekazując zawodnikowi UKS Set Kaniów, Przemysławowi Gruszce, nowiuteńki kajak do gry w kajak polo. Dziękujemy sponsorowi i gratulujemy Przemkowi, wierząc, że taki prezent stanie się motywacją do jeszcze cięższej pracy i podnoszenia swojego sportowego poziomu.
Referat Promocji i Sportu przekazał gadżety promujące gminę Bestwina, które wręczał drużynom i zawodnikom biorący udział w ceremonii dekoracji i zakończenia Turniejów wójt, Artur Beniowski. Zawodnikom kibicował również prezes Śląskiego Związku Kajakowego, Czesław Górka, a sam Turniej odbył się dzięki dofinansowaniu przez Urząd Gminy w Bestwinie. Nad całością czuwała prezes Halina Błaszkiewicz z pomocnikami: Katarzyną Pilarz, Dariuszem, Łukaszem i Arkadiuszem Pilarzami. O wyżywienie zawodników dbali Iwona i Sławomir Sojkowie.