Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

"Agnieszki" zwyciężają w Drużynowych Zawodach Wędkarskich

20. 07. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 456

Czy w przeciągu 4 godzin można złowić na wędkę 30 karpi? Dla przeciętnego zjadacza chleba jest to na pewno zadanie niewykonalne. Ale nie dla Janusza Niemca, mistrza dalekich rzutów i holowania zdobyczy. Wystarczy dodać, że obok niego łowili inni koledzy i mieli zerowe konto. Ale po kolei … W przeciwieństwie do Nocnych Zawodów Wędkarskich dzisiaj (niedziela, 26 lipca) wędkarzom Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”, uczestniczącym w Drużynowych Zawodach, towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Prezes, Roman Sas, witając uczestników Zawodów nawiązał do wspomnianych Nocnych Zawodów i przeprosił za ich przerwanie, ale jako odpowiedzialna osoba nie mógł pozwolić na narażanie zdrowia i życia uczestników, a przypomnę, wówczas rozszalała się potężna i groźna burza.

Do udziału w dzisiejszych Zawodach zgłosiło się 17 trzyosobowych drużyn, ostatecznie udział wzięło 15, a ich nazwy były następujące: Drużyna Pierścienia, Zefliki, Agnieszki, Oczko, Karasie, Gazownicy, Szwagry Team, REJ, Krokodyle, Kormorany, Pawulony, Zabrzeg, Sorki, O konie, 2+1. Zdjęcia TUTAJ
Najbardziej szczęście uśmiechnęło się do drużyny „Agnieszki”. Janusz Niemiec wylosował drugi rok z rzędu stanowisko, które przy umiejętności dalekich rzutów (przeszło 100 metrów), a takie Janusz opanował perfekcyjnie dawało ogromne szanse na znakomity rezultat, i faktycznie dało. Janusz Niemiec w czasie 4 godzin wyciągnął 30 karpi, a ich waga wynosiła 47,14 kg. Jacek Janusz dorzucił 9,70 kg, a Tomasz Gibas 1,46 kg i wynikiem 58,30 kg ekipa „Agnieszki” zdystansowała pozostałe drużyny.„Zabrzeg” składający się z samych rutyniarzy i wędkarskich wyjadaczy: Władysława Lubańskiego, Marcina Krupy i Jerzego Rusina wyłowił 27,31 kg i zajął drugie miejsce, a na najniższym stopniu podium znaleźli się: Dawid Wójcik, Tomasz Wójtowicz i Nycz Aleksander ze zdobyczą 17,42 kg, tworzący drużynę „Zefliki”.

Ogółem złowiono 147,29 kg i tylko jedna drużyna, „Szwagry Team” zakończyła rywalizację z zerowym wynikiem.
Największą rybę, karpia o wadze 7,45 kg, złowił Aleksander Nycz z „Zeflików” na akwenie nr 5, a w ogóle poszczególne sektory zostały usytuowane na akwenach 2, 5 i 6, a najwięcej złowiono, a właściwie to złowił, Janusz na akwenie nr 6.
Uczestnikom dzisiejszych Zawodów towarzyszył przedstawiciel firmy Smartlink, która specjalizuje się w promocji programów unijnych i dobrych praktyk, jest współtwórcą projektu „Polska Pięknieje” oraz innych kampanii popularyzujących korzystanie z Funduszy Europejskich, samorządom i bankom dostarcza informacji o różnych formach finansowania projektów, a wizyta ta wiązała się z opracowaniem i nagraniem materiałów o wykorzystaniu przez Stowarzyszenie Wędkarskie środków finansowych z Funduszy Europejskich, a przypomnę, że dzięki nim wybudowano Rybaczówkę, zagospodarowano teren wokół niej, w latach 2018/2019 zrealizowano cykl ośmiu zawodów wędkarskich, zakupiono sporych rozmiarów namiot i ubrania organizacyjne dla członków zarządu.
Klasyfikacja drużyn:

Agnieszki 58,3
Zabrzeg 27,31
Zefliki 17,42
Oczko 8,42
Gazownicy 5,78
REJ 5,62
Kormorany 4,87
Krokodyle 4,85
Sorki 4,65
Karasie 2,95
Drużyna Pierścienia 2,7
Pawulony 2,28
Okonie 1,96
2+1 0,18
Szwagry Team 0
Do góry