Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Ruszają rozgrywki ligi okręgowej

20. 07. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 328

K B BW najbliższy weekend ruszają rozgrywki ligi okręgowej. Drużyny z naszej gminy występować będą w rozgrywkach prowadzonych przez Podokręg Tychy i za przeciwników mieć będą: Sokół Wola, MKS Lędziny, GTS Bojszowy, Pionier Pisarzowice, Pasjonat Dankowice, Piast Bieruń Nowy i Ogrodnik Cielmice.
W sobotę, 25 lipca, LKS Kaniów zagra o 16:00 na wyjeździe z Ogrodnikiem Cielmice. Również mecz wyjazdowy w sobotę rozegra KS Bestwinka, o godz. 17:00 stanie naprzeciw GTS Bojszowy w Bojszowach.
Jedynie na własnym boisku wystąpi LKS Bestwina i podejmować będzie LKS Pionier Pisarzowice, początek meczu w sobotę o godz. 17:00.

Trener LKS Pasjonat Dankowice tak awizuje mecze naszych drużyn:
Mieliśmy możliwość zagrania na boisku w Cielmicach. Ogrodnik u siebie jest solidną ekipą. Dużo jakości wnosi ich grający trener, a z drugiej strony beniaminek z Kaniowa ma swoje dosyć istotne problemy. Jeśli ten mecz się odbędzie, może być ciężko Przełomowi o punkty.
Ciężki mecz przed zespołem z Bestwinki. Jestem po rozmowie z trenerem Dulebą i dyskutowaliśmy o drużynie z Bojszów. Wygrała ona w cuglach swoją ligę i jeżeli przeniosą to na "okręgówkę" to będą mocni, lecz nie jest to łatwe. Kibicuję KS-owi, aczkolwiek łatwo nie będę - stawiam na remis.
Ciekawy mecz odbędzie się w Bestwinie. Spodziewam się zaciętego widowiska, ale LKS poradzi sobie z beniaminek z Pisarzowic, lecz nie bez problemów.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek I runda zostanie rozegrana na systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Po zakończeniu I rundy po 4 najlepsze drużyny z I i II grupy razem utworzą grupę mistrzowską. 8 zespołów, które do rywalizacji przystąpią z "wyzerowanym" kontem punktowym walczyć będzie o jedno miejsce premiowane awansem, grając mecz i rewanż każdy z każdym.
Pozostałe zespoły z obydwu grup utworzą grupę "spadkową", liczącą w sumie 11 drużyn. W niej zaliczone zostaną wyniki bezpośrednich meczów, a drużyny zmierzą się systemem mecz i rewanż tylko z tymi rywalami, z którymi w I rundzie nie grały. Spadek dotknie minimum 4 zespołów. Liczba spadkowiczów może się zwiększyć w przypadku spadków do tej grupy drużyn z wyższych lig.

Do góry