Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Okręgówka … I wszystko jasne… Ruszamy w weekend 25/26 lipca

20. 07. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 375
Okregowka 2020 2021Na zebraniu przedstawicieli drużyn, które w sezonie 2020/2021 rywalizować będą w Klasie okręgowej Podokręgów Bielsko-Biała i Tychy, dokonano losowania par I kolejki.
25 lipca rozpoczną się rozgrywki, w których zgodnie z ustaleniami na spotkaniu w Jajostach, drużyny z obydwu podokręgów zostały "wymieszane" według klucza terytorialnego wskazanego przez ich prezesów: Piotra Swobodę i Marka Kubicę.
W grupie I - dziewięciozespołowej - na inaugurację zagrają: Rekord II Bielsko-Biała – LKS Wisła Wielka, MRKS II Czechowice-Dziedzice – ZET Tychy, LKS Łąka – Czarni Jaworze i LKS Studzienice – BKS Stal Bielsko-Biała, a LKS Rudołtowice-Ćwiklice będzie pauzował.
Natomiast w grupie II - dziesięciozespołowej - w pierwszej kolejce zmierzą się: Sokół Wola - MKS Lędziny, GTS Bojszowy - KS Bestwinka, LKS Bestwina - Pionier Pisarzowice, Pasjonat Dankowice - Piast Bieruń Nowy i Ogrodnik Cielmice - Przełom Kaniów.
Zgodnie z regulaminem rozgrywek I runda zostanie rozegrana systemem "każdy z każdym" - mecz i rewanż. Po zakończeniu I rundy po 4 najlepsze drużyny z I i II grupy razem utworzą grupę mistrzowską. 8 zespołów, które do rywalizacji przystąpią z "wyzerowanym" kontem punktowym walczyć będzie o jedno miejsce premiowane awansem, grając mecz i rewanż "każdy z każdym".
Pozostałe zespoły z obydwu grup utworzą grupę "spadkową", liczącą w sumie 11 drużyn. W niej zaliczone zostaną wyniki bezpośrednich meczów, a drużyny zmierzą się systemem mecz i rewanż tylko z tymi rywalami, z którymi w I rundzie nie grały. Spadek dotknie minimum 4 zespołów. Liczba spadkowiczów może się zwiększyć w przypadku spadków do tej grupy drużyn z wyższych lig.
Rozgrywki poprowadzi Podokręg Tychy.
Do góry