Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Co dalej z piłkarskimi rozgrywkami?

20. 04. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 457
Gminne derby w okręgówce z udziałem LKS Bestwina, KS Bestwinka i LKS Kaniów? Takiej sytuacji jeszcze do tej pory nie było, ale być może zaistnieje w sezonie 2020/2021.
Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula poinformował, że śląskie kluby przychylają się do wariantu zakończenia rozgrywek z awansami i bez spadków.
Wczoraj, tj. 2 kwietnia, odbyła się wideokonferencja z Prezesami Podokręgów Śląskiego ZPN, której tematem były rozgrywki prowadzone przez Śląski Związek Piłki Nożnej w sezonie piłkarskim 2019/2020. Na podstawie przeprowadzonych konsultacji z klubami Śląskiego ZPN i pozostałymi 15 Związkami Wojewódzkimi, postanowiono na tym etapie nie kończyć sezonu piłkarskiego, a obecny czas wykorzystać w celu wypracowania wspólnego stanowiska przez wszystkie Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej.
Rozpatrywano 3 warianty zakończenia rozgrywek:
1. Anulowanie rozgrywek
2. Zakończenie rozgrywek z awansami i spadkami
3. Zakończenie rozgrywek z awansami bez spadków
Po analizie przeprowadzonych konsultacji śląskie kluby przychylają się do wariantu nr 3.
Śląski ZPN będzie rekomendował powyższy wariant na spotkaniach z pozostałymi Związkami Wojewódzkimi. Ostateczna decyzja w sprawie sposobu zakończenia rozgrywek zostanie podjęta na podstawie uchwały PZPN, w której mają zostać wprowadzone rozwiązania dotyczące wszystkich Związków Wojewódzkich.
Do góry