Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zmarł mieszkaniec gminy Bestwina. Był zakażony koronawirusem

20. 03. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1084

We wtorek wieczorem zmarł mieszkaniec gminy Bestwina, który był zakażony koronawirusem.

Mężczyzna wrócił z Austrii 8 marca. 17 marca potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Z informacji, jakie docierały do naszej redakcji nie wynikało, by jego stan miał być poważny. Był etap, że miał się czuć dobrze. Niestety, jak ustaliliśmy, wczoraj wieczorem zmarł. Miał około 70 lat.

Za naszym pośrednictwem wójt Bestwiny Artur Beniowski składa rodzinie najszczersze kondolencje.

Do tej chwili śmierci mężczyzny nie zakwalifikowano jako spowodowanej zakażeniem koronawirusem. Nie widnieje w statystykach dotyczących ofiar epidemii. Jeśli to się nie zmieni, to – jak mówi nam anonimowo lekarz z naszego regionu – będzie to niezrozumiałe.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono też 20 marca u żony zmarłego, lekarki z gminy Bestwina.

www.beskidzka24.pl

Do góry