Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Radio Bielsko o kwarantannie w gminie Bestwina

20. 03. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1058

Ponad 60 domów objętych kwarantanną w gminie

62 posesje są obecnie objęte domową kwarantanną w gminie Bestwina. Ich mieszkańcy, w większości, mieli styczność z lekarką z ośrodka zdrowia w Kaniowie.Pani doktor, jak się okazało, jest jedną z dwóch osób na terenie tej gminy zarażonych koronawirusem. Kobieta w tym miesiącu wróciła z Austrii. Do pacjentów, z którymi miała styczność po powrocie do kraju, dotarli już pracownicy sanepidu. Ludzie są przestraszeni – przyznaje wójt gminy Bestwina Artur Beniowski. Posłuchaj
Wójt prosi jednak mieszkańców, by nie ulegać panice i po prostu zostać w domach… Posłuchaj
Dodajmy, że kiedy lekarka wróciła z zagranicy, nie było jeszcze obowiązku kwarantanny. Jak powiedziała nam pani doktor, czuje się dobrze, chorobę przechodzi bezobjawowo.
Tymczasem niepokój także w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie lekarka, jako specjalista medycyny pracy, również przyjmowała pacjentów. Wiadomo, że także i w tej gminie będą osoby objęte kwarantanną. Jak wiele?  Będziemy was informować.
www.radiobielsko.pl
Do góry