Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Bastek Czernek coraz bardziej rozpoznawalny w showbiznesie

20. 01. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1260
Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Kot, Małgorzata Rozenek. Wszyscy pozują Bastkowi
W Warszawie twierdzą, że nieźle w tym roku zamiesza. Robi zdjęcia znanym ludziom, je z nimi śniadanie i łapie ich intymne chwile naciśnięciem migawki. Angażuje się w akcje charytatywne, a ostatnio jego fotografie można było zobaczyć na billboardach w całej Polsce. Także na rondzie przy Hulance. - Wszystko dopiero przede mną. Czeka na mnie moje marzenie, czyli okładka Vogue'a - zwierza się Bastek Czernek, fotograf związany z Bielskiem-Białą.
Portal Plejada opublikował przed kilkoma dniami listę osób, które zdaniem redakcji najbardziej zamieszają w tym roku w rodzimym showbiznesie. Wśród takich nazwisk, jak Joanna Kulig, Tomasz Kot, Maciej Musiał, Małgorzata Rozenek-Majdan czy Bartosz Bielenia znalazł się człowiek związany z Bielskiem-Białą. - Utalentowany fotograf, który brał udział w pracy nad kalendarzem "Zdrowie jest męskie". Na swoim koncie ma wiele sesji z gwiazdami - tłumaczyła Plejada.
Cała tajemnica sukcesu
Bastek Czernek urodził się w Pszczynie, wychował w Bestwinie, ukończył Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej, aby później zostać absolwentem Krakowskich Szkół Artystycznych. Od tego momentu jego kariera zaczęła się rozwijać. Fotograf przeprowadził się do Warszawy, która otworzyła przed nim szereg możliwości, o których pisaliśmy w artykule Rozebrało się przed nim sto kobiet. Zobacz zdjęcia! Wszystko wskazuje na to, że Bastek nie spoczął na laurach i wciąż się rozwija.
- Kocham to co robię i to jest cała tajemnica sukcesu. Mam szczęście, że wciąż się coś dzieje i otrzymuję interesujące oferty, a także mam możliwość realizacji projektów z ciekawymi ludźmi. Pracuję z osobami, które są znane z pierwszych stron gazet, ale są takimi samymi ludźmi, jak my wszyscy. Mają w sobie pasję, czasami radość lub smutek, posiadają emocje. Są ludźmi z krwi i kości - mówi Bastek Czernek o współpracy z gwiazdami, celebrytami, ale jak zaznacza, niezbyt lubi to ostatnie określenie. - Barbara Kurdej-Szatan, Aleksandra Popławska, Joanna Moro, Kamila Kamińska, Olga Kalicka, Agnieszka Mrozińska, Edyta Herbuś to wspaniałe i dobre osoby, które nie mają w sobie zawiści czy złości. Bardzo dobrze mi się z nimi pracuje.
Znajduje czas na pomoc


Zdjęcia, które wykonał można było ostatnio zobaczyć na bielskich billboardach. To projekt dla jednej z firm kurierskich, która do współpracy zaprosiła Tomasza Karolaka. Sesja zdjęciowa odbyła się w Studio SZTOS, którego współzałożycielem jest Bastek.
- Studio jest nastawione nie tylko na działalność komercyjną. Dla podopiecznych domów dziecka organizujemy warsztaty, spotkania ze znanymi ludźmi, akcje charytatywne - dodaje fotograf, który zachęca do kupna kalendarza "Zdrowie jest męskie" wydanego w nakładzie 30 tys. egzemplarzy. Można go nabyć w kioskach i salonikach prasowych na terenie całego kraju.
- Powstał w ramach akcji społecznej, której celem jest zmniejszenie tabu i skrępowania mężczyzn związanego z badaniem oraz uwrażliwienie kobiet, by skierowały troskę na zdrowie swoich partnerów, synów, ojców, przyjaciół. To projekt charytatywny, w który zaangażowali się artyści, sportowcy i dziennikarze.
Szansa na okładkę w Vogue
Wśród gwiazd, które pozowały naszemu rozmówcy odnajdziemy: Mateusza Damięckiego, Marcina Cejrowskiego, Rafała Szatana, Tomasza Ciacharowskiego, Przemysława Saletę, Stefana Terrazino. Ale Bastek marzy o okładce w magazynie Vogue. Kolekcjonuje biblię mody i posiada wiele numerów z każdego zakątka świata. Tymczasem przygotowuje się do kolejnej wystawy, która ma ukazać emocje.
Fotograf z Beskidów pozostał sobą. To jego siła. Nie zapomina o swoich korzeniach. - Sława potrafi zmienić człowieka. Popularność, pieniądze nie zawsze mają dobry wpływ i niektórzy gubią w tym wszystkim właściwą drogę.
Katarzyna Górna-Oremus, dziennikarka portalu bielsko.biala.pl

Do góry