Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Medal Komisji Edukacji Narodowej i 100 – lecia PCK dla Pani Dyrektor Urszuli Kraus

20. 01. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 535
P1012873P101286713 grudnia 2019 roku Pani Urszula Kraus, Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bestwinie, odebrała medal za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Wniosek o jej przyznanie złożył Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej, co tym bardziej podkreśla wartość wyróżnienia.
Pani Urszula Kraus od wielu lat dba o wszechstronny rozwój młodzieży. Uczestniczyła w zajęciach prowadzonych metodą dramy na Malcie, w Stambule oraz w Turcji. Organizowała zajęcia językowo-teatralne metodą dramy w naszej szkole, które dwukrotnie prowadził nauczyciel, reżyser i dyrektor Drama Centre na Malcie-John Suda. Wielokrotnie mogliśmy podziwiać talenty młodych aktorów na szkolnej scenie. Zawsze dbała o wszechstronny rozwój uczniów przygotowując do konkursów, tj. Oxford, Fox oraz wielu innych  zdobywając z nimi wysokie lokaty. Nigdy też nie zapominała o uczniach o słabszych możliwościach organizując zajęcia wyrównawcze.
Ponadto współpracowała z czternastoma szkołami w jedenastu krajach Europy. Wszystkie projekty osobiście koordynowała. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pozyskała 46000 euro na ich realizację. W sumie udało się zrealizować wyjazdy dla 43 uczniów i 32 nauczycieli do różnych krajów partnerskich.
Warto również dodać, że Pani Urszula Kraus w 2005 roku zaangażowała się w działalność charytatywną i we współpracy z Zarządem Rejonowym w Bielsku-Białej założyła Szkolne Koło PCK. Na przestrzeni kilkunastu lat zrealizowała mnóstwo projektów, w które zaangażowani byli uczniowie, m.in. projekty we współpracy z UNICEF: Wszystkie Kolory Świata, Biznes Klasa, Mali uczniowie idą do szkoły, Zawody dla Afryki, Pomóż dzieciom w Syrii przetrwać zimę. Organizowała zbiórki żywności, z których przygotowywano paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej gminy.
Trudno wspomnieć o wszystkim, bo to raczej temat na długie wypracowanie, ale to co chciałabym dodać to fakt, iż ta nagroda-medal jest wyjątkowa, ponieważ została przyznana na 100-lecie PCK i mimo że wyróżniony nie otrzymuje wówczas gratyfikacji finansowej, może dumnie nosić na piersi biało-czerwone symbole naszej Ojczyzny.
Tekst: Oliwia Sobieska
Do góry